Zavrieť

Porady

Jednoduché účtovníctvo pomoc

Chcem sa opýtať skúsenejších účttovníkov v JU. Som SZČO a fakturujem si mesačne svoje reklamne sluzby s.r.o-čke. Teda mám 12 faktúr ročne. Za mesiac december 2010 budem fakturovať až v januári 2011. Teda na účet mi prídu peniaze až v januari 2011. Mám tento príjem zahrnut do zakladu dane v r.2010, alebo až v 2011?
vdaka pekne, veľmi mi pomožete...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Jednoduche uctovnictvo je prave o tom, ze do prijmov a vydajov zahrnujes len skutocne vyplatene alebo skutocne obdrzane platby.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Príjem bude patriť do roku, v ktorom bude skutočne prijatá úhrada . T.J. ak prídu peniaze na účet v roku 2011, tak to bude patriť do príjmov ovplyvňujúcich základ dane roku 2011 .

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No ak by si k 31.12.2010 ukončila činnosť ako SZČO, tak by si to musela zahrnúť v daňovom priznaní za rok 2010.

    Mase22 je offline (nepripojený) Mase22

    Mase22
    ďakujem. išlo o to, že niekto spomínal časové a vecné rozlišovanie a nebol som si istý... A ešte jedna priama otázka.

    V roku 2011 kupujem osobný automobil na leasing, takže prejdem od paušálneho vykazovania výdavkom k skutočným výdavkom. Je preto pre mna danovo výhodné mať čo najvyšší príjem v roku 2011, aby som si mohol skrz odpisov auta čo najviac znížiť daňovú povinnosť,lebo cena auta je pomerne vysoká. A otázka je. Môžem si v januári 2011 vyfakturovať služby z roku 2010 za obdobie august-december 2010? Fakturovanej firme je to jedno. Ja len chcem vedieť, či to prípadný daňovák, či iný represívny ) štátny orgán nebude považovať za nejakú nekalú činnosť, kedže som doteraz 2 roky fakturoval mesačne. Z mojho laického pohľadu by to malo byť ok, ved príjem nezatajujem, akurát využívam vyššie spomenutý princíp JU Alebo sa mýlim?
    DAKUJEM. ste zlatí.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Svojmu odberatelovi vyfakturuj vsetko, co patri do roku 2010 s datumom najneskor 31.12.2010, aby si to, v pripade, ze ma podvojne uctovnictvo, mohol dat do nakladov. Tebe zaplati urcite az v novom roku, to znamena, ze pre teba to bude prijem roku 2011.

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    Zita5 Pozri príspevok
    Príjem bude patriť do roku, v ktorom bude skutočne prijatá úhrada . T.J. ak prídu peniaze na účet v roku 2011, tak to bude patriť do príjmov ovplyvňujúcich základ dane roku 2011 .
    ahojte, mam jednu otazku tykajucu sa schvalenej zmeny, a to konkretne prileztostny prijem oslobodeny od dane do vysky 500 €, co ked sa vedie jednoduche uctovnictvo a subjekt bude mat jediny prilezitostny prijem v roku za december a prijem na ucet bude v januari 2011. Plati vyska oslobodeneho prilezitostneho prijmu platna v roku 2010 alebo uz sa na subjekt vztahuje novela platna od 1.1.?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ccokoladecka Pozri príspevok
    ahojte, mam jednu otazku tykajucu sa schvalenej zmeny, a to konkretne prileztostny prijem oslobodeny od dane do vysky 500 €, co ked sa vedie jednoduche uctovnictvo a subjekt bude mat jediny prilezitostny prijem v roku za december a prijem na ucet bude v januari 2011. Plati vyska oslobodeneho prilezitostneho prijmu platna v roku 2010 alebo uz sa na subjekt vztahuje novela platna od 1.1.?
    A to si čo napísala? Tak bude v decembri alebo v januári. Snáď vieš kedy dostaneš prachy?

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    prijem bude v januari. preto som si chcela ujasnit, ci sa na to vztahuje uz novela zakona platna od 1.1.?? teda oslobodenych len 500 €. myslim ze ano, ak mi to potvrdis, budem rada.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ccokoladecka Pozri príspevok
    prijem bude v januari. preto som si chcela ujasnit, ci sa na to vztahuje uz novela zakona platna od 1.1.?? teda oslobodenych len 500 €. myslim ze ano, ak mi to potvrdis, budem rada.
    Príjem v januári 2011 sa zdaňuje v roku 2011.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    ccokoladecka Pozri príspevok
    ahojte, mam jednu otazku tykajucu sa schvalenej zmeny, a to konkretne prileztostny prijem oslobodeny od dane do vysky 500 €, co ked sa vedie jednoduche uctovnictvo a subjekt bude mat jediny prilezitostny prijem v roku za december a prijem na ucet bude v januari 2011. Plati vyska oslobodeneho prilezitostneho prijmu platna v roku 2010 alebo uz sa na subjekt vztahuje novela platna od 1.1.?
    Ja sa opýtam ináč. Bude to naozaj príležitostný príjem? Lebo podla mňa to bude príjem z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti. Píšeš predsa, že subjekt vedie jednoduché účtovníctvo , predpokladám teda, že podniká. Alebo nie?

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    je to urcite prilezitostny prijem, som sa do toho asi zamotala ale ide o to, ze sme sprostredkovatel poistenia a mame okrem inych aj taky druh zmluvy s nasimi obchodnymi zastupcami uzatvorene, ze im vyplatime za rok len maximum na prilezitostny prijem. Aby nemuseli podavat danove priznanie. TEda ma zaujima, ked im vyplatime decembrove odmeny v januari, ci sa na to vztahuje uz novela zakona. teda ak im nechceme uskodit,mali by sme im uz v januari asi vyplatit max. 5OO €? ide mi len o to, ci sa novela vzahuje aj za prijem decembrovy vyplacany v januari.....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ccokoladecka Pozri príspevok
    je to urcite prilezitostny prijem, som sa do toho asi zamotala ale ide o to, ze sme sprostredkovatel poistenia a mame okrem inych aj taky druh zmluvy s nasimi obchodnymi zastupcami uzatvorene, ze im vyplatime za rok len maximum na prilezitostny prijem. Aby nemuseli podavat danove priznanie. TEda ma zaujima, ked im vyplatime decembrove odmeny v januari, ci sa na to vztahuje uz novela zakona. teda ak im nechceme uskodit,mali by sme im uz v januari asi vyplatit max. 5OO €? ide mi len o to, ci sa novela vzahuje aj za prijem decembrovy vyplacany v januari.....
    A to nemajú žiadny iný príjem?

    Tento príjem by mal byť podľa §6 ods.2) písm. d) A nie podľa §8 ods.1) písm. a). Teda by nemal byť oslobodený od dane podľa §9 ods. 1) písm. h).
    Veď máte na to zmluvu.
    Naposledy upravil marjankaj : 04.12.10 at 14:05

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    marjankaj Pozri príspevok
    A to nemajú žiadny iný príjem?

    Tento príjem by mal byť podľa §6 ods.2) písm. d) A nie podľa §8 ods.1) písm. a). Teda by nemal byť oslobodený od dane podľa §9 ods. 1) písm. h).
    Veď máte na to zmluvu.
    pozriem to, dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.