Zavrieť

Porady

Daň z príjmu

Ahojte. Mám otázku, zamestnankyňa pracovala na dohodu ale odišla po dvoch týždňoch, vyplatené dostala 2400,- Sk čistého. Musím jej pripraviť potvrdenie o zdanitelnej mzde keď ho odo mňa žiada?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    intermont
    Ahojte. Mám otázku, zamestnankyňa pracovala na dohodu ale odišla po dvoch týždňoch, vyplatené dostala 2400,- Sk čistého. Musím jej pripraviť potvrdenie o zdanitelnej mzde keď ho odo mňa žiada?
    Ďakujem
    Potvrdenie jej musíš vystaviť, k tomu ešte aj o zamestnaní.

    DANUS je offline (nepripojený) DANUS

    komunikatívna DANUS
    Dakujem pekne, len som zabudla podotknúť že zamestnankyňa je v dôchodku platí to aj v tom prípade?

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    beatap
    mala by si jej vystaviť potvrdenie, je jedno ako dlho u vás robila
    ja len doplním paragraf - Zákon o dani z príjmov §39 ods.5

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    intermont
    Dakujem pekne, len som zabudla podotknúť že zamestnankyňa je v dôchodku platí to aj v tom prípade?
    Ak poberala nižší dôchodok ako je odpočítateľná položka, tak si môže Vás príjem započítať a daň, ktorú ste za ňu odviedli jej bude vrátená.

    ivularadula je offline (nepripojený) ivularadula

    ivularadula
    Chcem sa spýtať koľko môžr zarobiť zamestnanec na dohodu o VP? V hrubom či v čistom?A aké odvody bude sa odvádzajú?

    Ďakujem

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    ivularadula
    Chcem sa spýtať koľko môžr zarobiť zamestnanec na dohodu o VP? V hrubom či v čistom?A aké odvody bude sa odvádzajú?

    Ďakujem
    Nikde nie je napísané, koľko môže či nemôže zarobiť zamestnanec.
    Koľko mu dáš, toľko sa mu zdaní a odvedie sa aj 0,8 % úrazové poistenie, ktoré platí zamestnávateľ.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Dôchodcovia, nezamestaní a študenti by nemali od 1.9.2005 zarobiť na dohodu do konca roka viac ako 13000,- , lebo budú musieť odviesť do ZP 14 %.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Chcem sa spýtať koľko môžr zarobiť zamestnanec na dohodu o VP? V hrubom či v čistom?A aké odvody bude sa odvádzajú?

    ivularadula
    Prosím Vás, poradte mi, ako mám napísať novú otázku? Ja idem len cez "odpovedať"
    Odpoveď na prvú otázku: zárobok z dohody o VP nie je limitovaný. Zamestnávateľ platí z dohody 0,8% úrazové poistenie (do SP), zamestnanec platí daň, pripomínam, že dohodára treba prihlásiť do SP.

    Odpoveď na druhú otázku: novú tému zadáš nasledovne. Klikneš na TÉMU, ktorej sa otázka týka, hore máš "práca s poradou" - klikneš a pridáš tému.

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    ivularadula
    Chcem sa spýtať koľko môžr zarobiť zamestnanec na dohodu o VP? V hrubom či v čistom?A aké odvody bude sa odvádzajú?

    Ďakujem
    Skús pozrieť tému Koľko na dohodu
    http://www.porada.sk/showthread.php?...dohoda+ko%B5ko
    tam je to rozoberané dosť detailne.

    Ak chceš zadať novú otázku - tému, potom je potrebné použiť tlačítko Nová téma, ktoré je v každej porade, napr. vľavo hore pred názvom porady.

    ivularadula je offline (nepripojený) ivularadula

    ivularadula
    Chcem sa spýtať, poskytli sme zamestnancom príspevok zo sociálneho fondu vo forme injekcií. Je to peňažný či nepeňažný príspevok?

    Ak pracuje niekto s programom od TP SOFT tak mi poraďte kam to mám nahodiť.Ďakujem

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Ak ste im dali injekcie, tak je to nepenazny, ale ak ste dali koruny na nakup injekcii, tak penazny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.