Zavrieť

Porady

Založenie účtu pre O.Z.

Ahojte. Založili sme O.Z. ešte koncom minulého roku a v tomto by sme sa už chceli zaregistrovať, aby sme mohli poberať 2% z dane. IČO už máme pridelené. Chcem otvoriť pre O.Z účet v banke, tam ale potrebujem zápisnicu o tom, že naozaj môžem konať v mene nášho O.Z. Viete mi niekto povedať čo všetko má takáto zápisnica obsahovať? Musí byť notársky overená? Príp. by som privítal nejaký vzor zápisnice ak by sa náhodou u niekoho našiel.
A otázka č. 2: Ak už bude mať O.Z. aj IČO aj účet aj DIČ treba nám ešte niečo k tomu aby sme sa mohli registrovať k poberaniu 2% z dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    pre registráciu pozri tu: http://www.rozhodni.sk/index.php?pos...imatelov/sl/61

    Chcem otvoriť pre O.Z účet v banke, tam ale potrebujem zápisnicu o tom, že naozaj môžem konať v mene nášho O.Z. Viete mi niekto povedať čo všetko má takáto zápisnica obsahovať? Musí byť notársky overená? Príp. by som privítal nejaký vzor zápisnice ak by sa náhodou u niekoho našiel.
    k stanovám sa prikladá zakladahúca listina, ktorá obsahuje menný zoznam členov spolu s funkciou, ktorú zastupuje - zvyčajne koná za o.z. štatutár - predseda, alebo členskou schôdzou poverení členovia, túto listinu nebolo treba overovať notárom

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Trošku si to dovolím skorigovať .... O.Z zakladajú najmenej traja zakladajúci členovia ... viacmenej samozvaní. Po zaregistrovaní musia zvolať prvú členskú schôdzu a podľa demokratických zásad v zmysle schválených stanov O.Z zvoliť orgány a funkcionárov O.Z. Z tohto rokovania O.Z sa vyhotoví zápisnica a v uznesení bude, koho schôdza schválila do akej funkcie. Títo potom vystupujú v mene O.Z aj pri vybavovaní bežného účtu. Banka bude veľmi dôsledne požadovať všetko, čo je v stanovách, aj v prvej zápisnici. Ak je tam, že ... za O.Z podpisujú dvaja, tak sa neuspokojí s jedným podpisom ... a pod. Ešte ... na založenie O.Z stačia najmenej traja zakladajúci členovia, ale na existenciu musí mať O.Z aspoň 5 riadnych členov. A na obsadenie orgánov podľa stanov musí mať aspoň toľko členov, aby obsadili všetky riadne orgány podľa stanov. Zápisnica nemusí byť úradne overená, ak to bude originál a príde s ňou štatutár O.Z. Zápisnica ... program, priebeh jednania bodov, voľby, uznesenie, dátum, podpisy predsedu a tajomníka, pečiatku, prílohu prezenčky účastníkov. Vzor zápisnice by sa ešte možno našiel ... ale iba na súkromný mail, nie na vystavenie.
    Čo je potrebné na registráciu u notára nájdeš v § 50, ods. 7, ZoDP ... ale odporúčam preštudovať celý § 50 ZoDP.
    Majka5555 Dobrý deň, mohla by som Vas poprosit o zaslanie vzoru zápisnice?
    mail: kajanova.maria5@gmail.com

    Založenie účtu pre O.Z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.