Zavrieť

Porady

firemné školenie

Dobrý deň,

môže si s.r.o. dať do daňových nákladov a uplatniť si DPH z nákladov, ktoré vznikli pre realizácii firemnej akcie? Táto akcia zahřňa náklady na ubytovanie, stravu, prenájom školiacej miestnosti, psychologa, lezeckej dráhy a splavu. Išlo a akciu, pri ktorej zamestnávateľ prostredníctvom psychológa preskúmaval svoj team - kto ako reaguje v určitých situáciach, zvládnutie stretu, kto je na čo vhodný a pod.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    monikahel Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    môže si s.r.o. dať do daňových nákladov a uplatniť si DPH z nákladov, ktoré vznikli pre realizácii firemnej akcie? Táto akcia zahřňa náklady na ubytovanie, stravu, prenájom školiacej miestnosti, psychologa, lezeckej dráhy a splavu. Išlo a akciu, pri ktorej zamestnávateľ prostredníctvom psychológa preskúmaval svoj team - kto ako reaguje v určitých situáciach, zvládnutie stretu, kto je na čo vhodný a pod.

    Ďakujem.
    Toto je dosť na hrane. Neviem ako sa k tomu postavia kolegovia z porady, ale ja osobne by som podobný teambuilding nepovažoval za daňový náklad ani plnenie pre odpočet DPH. Ešte ten psychológ a školiaca miestnosť...ale lezecká stena a splav?
    Ďalší problém môže byť strava na školení. Pravdepodobne presiahla limit na stravné podľa zákona o cestovných náhradách, čo je pre spoločnosť nedaňový náklad (ak pristúpim k možnosti, že išlo o školenie).
    Ak celý teambuilding bude považovaný za nedaňový náklad, mal by byť zamestnancom zase zdanení ako nepeňažný príjem...

    monikahel je offline (nepripojený) monikahel

    monikahel
    Ďakujem za odpoveď - so stravným súhlasím, ale lezecká dráha a splav boli nevyhnutné pre posudok psychológom. Psychológ 1. deň pozoroval zamestnancov v rôznych situáciách, spojených s fyzickou námahou a 2. deň bol zameraný na rôzne testy osobnosti. Z tejto akcie je samozrejme videozáznam a správa, ktorú vypracoval psychológ ako aj testy a vypracovanie rôznych úloh zamestnancami. Jednalo sa o serióznu akciu, podotýkam, že fakt nešlo o zábavu. Viem, že v praxi sa za takéto akcie skrývajú rôzne opijáše a pod. Poteší ma Váš ďalší názor na vec.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Veď to, že sa za teambuilding štandardne skrýva niečo iné. Preto je potrebné mať 100% podloženú celú akciu. Ak je k tomu zhodnotenie psychológom a videozáznam.

    Z pohľadu DPH by som to klasifikoval asi takto. Ak firma neuzná nárok na odpočet môže to znamenať, že si čiastočne priznala, že nešlo o firemnú akciu/daňový náklad. Takže ak je možné vydokladovať oprávnenosť daňového nákladu, je možný i odpočet DPH.
    Stravu je potrebné riešiť zvlášť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.