Zavrieť

Porady

vrátenie DPH ako???

neviete mi poradiť z ČR nám bola vátená DPH o ktorú sme žiadali túto DPH účtujem na analytický účet 378A, teraz nám vrátili túto DPH, ale znížili nám ju o poplatok za prevod na zahraničný účet neviete na aký účet zaúčtovať tento poplatok

zaučtovala som to vrátka DPH z ČR podľa oznámenia z DÚ ako
15000,- 221/378A
kurzový rozdiel 378A/663
a ten poplatok 1500,- 548/221 za prevod na iný účet je to správne??? alebo na 518 alebo 568??? neviete mi poradiť nemáte taký prípad pri vrátení DPH z EÚ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    no nakoniec nam prisiel vypis z CR kde je uvedená suma v CZK uz odpocitana, ten poplatok tam neni uvedeny ani nic, a teraz neviem kolko je ten poplatok ci si ho mam vypocitat sama alebo zauctovat len ten kurzovy rozdiel a nic viac nikto nemate taky pripad???

    oznámenie z dú vraciame vám 15000,- CZK, táto suma bude znížená o poplatok za prevod na účet v EU
    a na účet pripísaná suma 13.500,-CZK ako to teda zaúčtovať?

    stačí iba teda 13.500,- 221A/378A a vysporiadat kurzový rozdiel zo zaúčtovania, lebo ten poplatok tam není uvedený na tom výpise ani nič tak neviem ako co poradte
    Naposledy upravil zuzanna : 06.10.10 at 15:31

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.