Zavrieť

Porady

Problém pri evidovaní cenín v Knihe cenín-podvojné účtovníctvo

Dobrý deň,

mám takýto problém: v knihe cenín mám zaevidované stravné lístky,kde mi zostatok ukazuje mínus 199 kusov, pričom podľa pohybu - príjmy/výdaje, by mal byť zostat plus jeden lístok. Aj vo výstupe ukazuje príjem 1390 a výdaj 1319,čiže jeden kus ako zostatok. Vedeli by ste mi poradiť,kde môže byť chyba? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    83gene Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám takýto problém: v knihe cenín mám zaevidované stravné lístky,kde mi zostatok ukazuje mínus 199 kusov, pričom podľa pohybu - príjmy/výdaje, by mal byť zostat plus jeden lístok. Aj vo výstupe ukazuje príjem 1390 a výdaj 1319,čiže jeden kus ako zostatok. Vedeli by ste mi poradiť,kde môže byť chyba? Ďakujem
    Mne podľa Tvojich čísiel vychádza, že máš mať 71 stravných lístkov (1390 - 1319). Asi si sa niekde pomýlila. Ale nevadí.
    Ja by som sa zamerala na počiatočný stav. Pozri sa, koľko SL máš k 1.1..Chyba môže začínať tam. Ak je správny, skontrolovať položkovite, či si do výdavku omylom nenahodila príjem. Proste prejdi celý účet 213 na knihu cenín. Príjmy a výdavky položkovite.

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    ospravedlňujem sa, príjem je 1320 a výdaj 1319.

    Už som skôr prešla položku po položke na účte 213 s evidenciou v Knihe cenín, všetko mi sedí od 1.1.2010. Pritom zostatok z minulého roka bol nulový. Keď si otvorím účtovníctvo z roku 2009 cez Nastavenia-Voľba firiem, ukazuje mi nulový zostatok. Ale keď sa dostanem späť do roku 2010 a v ňom si vygenerujem zostatky za rok 2009, tu už mi nabehne zostatok mínus 199 ks, pričom podľa príjmov a výdajov má byť nulový, aj mi to vyčísľuje príjmy 920 a výdaje 920. Nerozumiem tomu vôbec, netuším,kde by som ešte mohla hľadať chybu.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... aby sme ti mohli pomôcť, najprv uveď aký máš soft ... hoci niekedy ide o nejaký preklep, ktorý tvoj mozog vyhodnotí stále rovnako ( napr.: mala som pred časom chybu v 696 a malo byť 969 ... a prišla som na ňu až potom, keď ma na ňu upozornila kolegyňa ... ) ... či?
    Naposledy upravil promont maja : 08.10.10 at 08:15

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Skús:
    1.Účtovný denník - Funkcie - Počiatočné hodnoty.
    2. Vytlač si Hlavnú knihu k 1.1.2010, Hlavnú knihu k 31.12.2009.
    3. Účtovný denník - Výstupy - Hlavná kniha analytická - Podrobný výpis - Ukážka - Triedenie Má dať -Dal.

    Problém pri evidovaní cenín v Knihe cenín-podvojné účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.