Zavrieť

Porady

Ako s príjmom?

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť:

sme správcovia bytov, spoločnosť s ručením obmedzeným. Jedna bytovka v našej správe ( všetky byty sú v súkromnom vlastníctve), si dala vymeniť okná, pri tom vznikol kovový odpad, ktorý sa rozhodla bytovka predať do kovošrotu a keďže my sme ich zástupcovia, tak my sme vystavili faktúru pre ten kovošrot akože to predávame my. Mňa teraz zaujíma, čo s tým príjmom za ten kovošrot, vlastníci bytov sa rozhodli, že to bude príjem do Fondu opráv, ale mňa zaujíma či by sme im to nemali zdaniť zrážkovou daňou, alebo čo s tým? Bola by som rada keby ste mi niekto venoval čas.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Podla mojho nazoru, ak ste s.r.o., netreba platit zrazkovu dan, kedze prijem zo srotu nedavate ziadnej fyzickej osobe. Zaradila by som to do vynosov s.r.o.

    bobotova je offline (nepripojený) bobotova

    bobotova
    durisovad Pozri príspevok
    Podla mojho nazoru, ak ste s.r.o., netreba platit zrazkovu dan, kedze prijem zo srotu nedavate ziadnej fyzickej osobe. Zaradila by som to do vynosov s.r.o.
    No ale to nebude príjmom spoločnosti, ale príjem tej bytovky. Ja som chcela tú faktúru zaúčtovať takto:
    vystavená fa: 311/378
    úhrada na BÚ bytovky( nie na BÚ spoločnosti): 221/311
    prevod na FO-ID: 378/475

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Bytove spolocenstva sa zrejme uctuju inaksie, ako bezne s.r.o., takze pockaj na skusenejsich, co ti poradia. Ja som este nic take neuctovala, takze moja rada nemusi byt dobra.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.