Zavrieť

Porady

Akým listinám patria tieto skratky?

katasterBA Pozri príspevok
Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku týkajúcu sa právnych vecí pri nehnuteľnostiach, môžte mi tu kedykoľvek napísať. informácie poskytujem takmer na počkanie
Mam otázku toto je napísané na liste vlastníctva :

Žiadosť o zápis bytov do LV zo dňa 6.2.2009 od ÚBD XXX. R-268/09 - vz.560/09

Zaujímalo by ma čo znamenajú červeno vyznačené veci a či je možné sa dopátrať aké sú to listiny alebo písomnosti.

Ďalšia otázka je ako sa dá vysporiadať pozemok pod bytovým domom a čo je k tomu potrebné ... ide o stavbu na pozemku, ktorý bol/je bez LV a je pod týmto bytovým domom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katasterBA je offline (nepripojený) katasterBA

    katasterBA
    Matias.S Pozri príspevok
    Mam otázku toto je napísané na liste vlastníctva :

    Žiadosť o zápis bytov do LV zo dňa 6.2.2009 od ÚBD XXX. R-268/09 - vz.560/09

    Zaujímalo by ma čo znamenajú červeno vyznačené veci a či je možné sa dopátrať aké sú to listiny alebo písomnosti.

    Ďalšia otázka je ako sa dá vysporiadať pozemok pod bytovým domom a čo je k tomu potrebné ... ide o stavbu na pozemku, ktorý bol/je bez LV a je pod týmto bytovým domom.
    To R268/09 je číslo pod ktorým je vedená zmena na katastri a vz 560/09 je interné číslo katastra pod ktorým je listina uložená. čo sa týka vysporiadania pozemku pod bytovkou treba určiť právny stav a podľa toho sa to dá ďalej riešiť. Ak máte záujem môžem k tomu zisťiť aj viac.
    Naposledy upravil Chobot : 08.10.10 at 09:29

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    katasterBA Pozri príspevok
    To R268/09 je číslo pod ktorým je vedená zmena na katastri a vz 560/09 je interné číslo katastra pod ktorým je listina uložená. čo sa týka vysporiadania pozemku pod bytovkou treba určiť právny stav a podľa toho sa to dá ďalej riešiť. Ak máte záujem môžem k tomu zisťiť aj viac.
    Určite by ma to zaujímalo nakoľko som vlastníkom bytu a som rovnocenným partnerom Územného bytového družstva nakoľko je väčšinový vlastník ... dá sa aj zistiť čoho sa tá listina týka ?
    Naposledy upravil Chobot : 08.10.10 at 09:30

    katasterBA je offline (nepripojený) katasterBA

    katasterBA
    Matias.S Pozri príspevok
    Určite by ma to zaujímalo nakoľko som vlastníkom bytu a som rovnocenným partnerom Územného bytového družstva nakoľko je väčšinový vlastník ... dá sa aj zistiť čoho sa tá listina týka ?
    tá listina sa týka zápisu bytov do katastra..ak si účastník toho konania tak si ju za správny poplatok môžeš nechať vyhotovičť ako kópiu. Čo sa týka toho pozemku napíš mi kraj, okres, obec, katastrálne územie a číslo stavby a zistím ti ako to s tým pozemkom je
    Naposledy upravil Chobot : 08.10.10 at 09:30

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    katasterBA Pozri príspevok
    tá listina sa týka zápisu bytov do katastra..ak si účastník toho konania tak si ju za správny poplatok môžeš nechať vyhotovičť ako kópiu. Čo sa týka toho pozemku napíš mi kraj, okres, obec, katastrálne územie a číslo stavby a zistím ti ako to s tým pozemkom je
    Kraj - Košický
    Okres - Košice I
    Obec - Košice - Sídlisko Ťahanovce
    Katastrálne územie - Nové Ťahanovce
    parc.č. 3609 č.s.2440

    Niesom účastník konania - bývam v tom istom dome len ma zaujíma čo chce ÚBD a aký postup chce zvoliť pre zápis (vlatníctvo, odpredaj ... )
    Naposledy upravil Chobot : 08.10.10 at 09:30

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    Matias.S Pozri príspevok
    Kraj - Košický
    Okres - Košice I
    Obec - Košice - Sídlisko Ťahanovce
    Katastrálne územie - Nové Ťahanovce
    parc.č. 3609 č.s.2440

    Niesom účastník konania - bývam v tom istom dome len ma zaujíma čo chce ÚBD a aký postup chce zvoliť pre zápis (vlatníctvo, odpredaj ... )
    Este raz
    Naposledy upravil Chobot : 08.10.10 at 09:30

    katasterBA je offline (nepripojený) katasterBA

    katasterBA
    Matias.S Pozri príspevok
    Este raz
    riešim to. nezabudol som na teba
    Naposledy upravil Chobot : 08.10.10 at 09:30

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    katasterBA Pozri príspevok
    riešim to. nezabudol som na teba
    dik
    Naposledy upravil Chobot : 08.10.10 at 09:30

    Akým listinám patria tieto skratky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.