Zavrieť

Porady

práca na polovičný úväzok a SZČO?

Dobry den,
pracujem ako SZČO v oblasti poistenia a zaistenia, no chcem s tym skoncit. Dnes ma prijali na polovičný pracovný úväzok do jednej firmy. Chcem sa opytat, ci si musim tu SZCO ihned zrusit alebo ju mozem mat popri praci na polovicny uvazok? A taktiez teraz platim zdravotnej 40€/mesiac. Zmeni sa mi to teraz nejako? Bude za mna platit nieco zamestnavatel, u ktoreho som na polovicny uvazok?
Dakujem za kazdu info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    živnosť rušiť nemusite, ZP bude platiť aj zamestnávateľ z vymeriavacieho základu. Ak ponechate mesačné preddávky vo výške 44,73 EUR, vysporiadate si to v ročnom zúčtovaní ZP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miruo Pozri príspevok
    Dobry den,
    pracujem ako SZČO v oblasti poistenia a zaistenia, no chcem s tym skoncit. Dnes ma prijali na polovičný pracovný úväzok do jednej firmy. Chcem sa opytat, ci si musim tu SZCO ihned zrusit alebo ju mozem mat popri praci na polovicny uvazok? A taktiez teraz platim zdravotnej 40€/mesiac. Zmeni sa mi to teraz nejako? Bude za mna platit nieco zamestnavatel, u ktoreho som na polovicny uvazok?
    Dakujem za kazdu info
    pri súbehu zamestnania a podnikania nie je povinnosť platiť odvody SZČO z min. vymer. základu. Pozri do RZZP za rok 2009 - preddavky na zdr. poistenie (neupravené)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miruo Pozri príspevok
    aha. dakujem a za co vsetko, resp kolko teda budem platit? musim to ist niekam nahlasit?
    pozrel si už do toho RZZP za rok 2009 ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miruo Pozri príspevok
    nie, neide mi to otvorit
    čo ti nejde otvoriť? Kopia tvojho ročného zúčt. zdr. poistenia, ktoré si podal do 30.6.2010 ?

    Miruo je offline (nepripojený) Miruo

    Miruo
    aha, myslel som ,ze to mal byt nejaky odkaz
    no ja som ale odvody ziadne zatial ani neplatil, lebo som mal male zarobky. platil som iba tych 40€ mesacne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miruo Pozri príspevok
    aha, myslel som ,ze to mal byt nejaky odkaz
    no ja som ale odvody ziadne zatial ani neplatil, lebo som mal male zarobky. platil som iba tych 40€ mesacne
    Preddavky do ZP si platil z minima, teraz budeš platiť menej - len sumu, ktorá ti vyšla v ročnom zúčtovaní.

    Miruo je offline (nepripojený) Miruo

    Miruo
    a ako zistim tu sumu prosim? to rocne zuctovanie za rok 2009 mam na 6 stran
    vymeriavaci zaklad som mal 63,69
    sadzbu poistneho 14 a poistne 8,91

    práca na polovičný úväzok a SZČO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.