Zavrieť

Porady

SURNE PROSIM O POMOC PRI PODAVANI SUHRNNEHO VYKAU

dobre rano, mam veeelky problem a velmi vas prosim o pomoc

som sro registrovana pre DPH. vykonavala som prepravu tovaru z Viedne do BA. tu som fakturovala na spolocnost platcu DPH v SR. bola som povinna podavat suhrnny vykaz za tieto sluzby???? velmi pekne prosim o odpoved, kedze som si neni ista. DAKUJEM VAM VSETKYM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lila1809 Pozri príspevok
    dobre rano, mam veeelky problem a velmi vas prosim o pomoc

    som sro registrovana pre DPH. vykonavala som prepravu tovaru z Viedne do BA. tu som fakturovala na spolocnost platcu DPH v SR. bola som povinna podavat suhrnny vykaz za tieto sluzby???? velmi pekne prosim o odpoved, kedze som si neni ista. DAKUJEM VAM VSETKYM
    Nie.

    lila1809 je offline (nepripojený) lila1809

    lila1809
    mne kamaratka neustale tvrdi ze ano... a nechapem kde to vzala... podla mna ked vystavujem fakturu na IC DPH SR tak nemam z coho podavat suhrnny vykaz.

    dakujem za potvrdenie

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Konkrétne aj s citáciou zákonov ide o dodanie služby podľa §15 odst. 1. A do súhrnného výkazu vstupuje:
    ...
    §80 ods. 1 zák. o DPH:
    d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

    V tomto prípade nie je miesto dodania v inom členskom štáte. Miestom dodania je tuzemsko.

    SURNE PROSIM O POMOC PRI PODAVANI SUHRNNEHO VYKAU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.