Zavrieť

Porady

faktury a bloceky

Dobry den,

som dnes dostal informacie od uctovnicky ze (konatel alebo vlasnik firmy) mozu zaplatit so sukromnymi peniazmi firemne faktury.
potom je to na nich (konatel alebo Vlastnik) ci daju tie faktury do uctovnictva. tento krok dovolia zakony.

tie (doslane) faktury maju iba dopad na dane (DPH) kolko sa bude platit.

1. ked nie som Slovak bol som dost prekvapeny ze je to tak. viete mi to potvrdit ?
2. ked nahodo tie faktury da aj tak konatel alebo Vlastnik firmy do uctovnictva (kvoli tomu ze boli zaplatene so sukromnimy peniazmi) budu napisane do pokladny. je to fakt tak ?
Ale potom pokladna moze byt v minuse. ako potom to dat do plusy ? nieco ako osobny vlak existuje na slovensko ?

Dakujem za info.

A.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    alain Pozri príspevok
    Dobry den,

    som dnes dostal informacie od uctovnicky ze (konatel alebo vlasnik firmy) mozu zaplatit so sukromnymi peniazmi firemne faktury.
    potom je to na nich (konatel alebo Vlastnik) ci daju tie faktury do uctovnictva. tento krok dovolia zakony.

    tie (doslane) faktury maju iba dopad na dane (DPH) kolko sa bude platit.

    1. ked nie som Slovak bol som dost prekvapeny ze je to tak. viete mi to potvrdit ?
    2. ked nahodo tie faktury da aj tak konatel alebo Vlastnik firmy do uctovnictva (kvoli tomu ze boli zaplatene so sukromnimy peniazmi) budu napisane do pokladny. je to fakt tak ?
    Ale potom pokladna moze byt v minuse. ako potom to dat do plusy ? nieco ako osobny vlak existuje na slovensko ?

    Dakujem za info.

    A.
    Účtovníčka Vás informovala správne. Do pokladne sa vložia peniaze ako osobný vklad, prípadne sa to zaúčtuje ako záväzok voči Vám a keď bude v pokladni dosť peňazí, tak sa Vám vyplatia

    alain je offline (nepripojený) alain

    alain
    JAJA11 Pozri príspevok
    Účtovníčka Vás informovala správne. Do pokladne sa vložia peniaze ako osobný vklad, prípadne sa to zaúčtuje ako záväzok voči Vám a keď bude v pokladni dosť peňazí, tak sa Vám vyplatia
    mozem pochopit to tak ze ked v pokladne je - 300 €, konatel alebo Vlastnik urobi "osobnik vlak" (napr. 300€) aby pokladna bola na nulku.
    ked som dobre pochopil pokladna na "-" nema rad DU :-)

    a co sa tyka faktury ktore su napr. zaplatene so sukromnymi peniazmi (co som napisal predtym) je to tak ako som to napisal ?

    Dakujem.

    A.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.