Zavrieť

Porady

Jednoduché účtovnictvo

Poradí mi niekdo ako sa účtuje zisk ak má niekdo v prenájme tipovací stroj? Od TIPOSU? Vôbec neviem ako to celé mám účtovať. Je to premňa novinka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Zaneta123, skús trochu rozšíriť otázku. Myslíš tipovací stroj napr. na stávky LOTO, KENO a pod? Ale kto je majiteľ tých strojov, určite TIPOS? Skús presnejšie. Vy ste asi len prevádzkovatelia, ktorí majú podiel z vkladov, nie?

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Ak má podnikateľ v prenájme tipovací stroj, účtuje si jedine tržby z prenájmu, ktoré vypláca Tipos z podielu na zisku podľa dohodnutej zmluvy. Daňovým dokladom bude vyúčtovací protokol z Tiposu. Nič iné sa tam nebude účtovať, nakoľko prijaté peniaze za vklady a vyplatené výhry si vlastne Tipos vyúčtuje v protokole.

    zaneta123 je offline (nepripojený) zaneta123

    zaneta123
    My máme s firmou TIPOS Mandátnu zmluvu. Každý mesiac sa im posiela určitá časť peňaží. Napr: Zisk z man. zmluvy je: 14 000,-Sk
    Odmena pre pod.je: 970,-Sk
    Vyplatené výhry: 1 300,-Sk
    Poslať TIPOSU: 11 730,-Sk.

    zaneta123 je offline (nepripojený) zaneta123

    zaneta123
    Ale podnikiateľ im hneď tie peniaze nepošle. On ich otáča vo firme. Ja ich musím vložiť do pokladne, alebo nie? POtom to platí v čiastkových úhradách.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja by som si robila evidenciu pohľad.a závaz., normálne ako pri JÚ
    Vystavíš si faktúru pohľadávku voči TIPOSU vaša odmena 970,00 SK + vyplatené výhry 1300,00 a voči TIPOSU zaevid.do závazku.14 000,00. Ak otáča peniaze vo firme urob si zvlášť pokladňu pre TIPOS a zvlášť pre podnikateľa, aby si to mala rozčlenené. Postupne uhrádzaj záv.voči TIPOSU. Takto to bude prehľadnejšie.

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Ak si platca DPH, nezabudni, že provízia je pre teba oslobodené plnenie - tým pádom budeš musieť počítať koeficient.

    zaneta123 je offline (nepripojený) zaneta123

    zaneta123
    Ja som to zaúčtovala takto: Do pokladne som vložila sumu vo výške 12 700,- Sk. To je Tržba - vyplatené výhry, ako príjem neov. základ dane. Ak uradí sumu čo patrí TIPOSU, tak to dávam do výdavkov neov. základ dane. A ostáva nám tam suma: odmena pre podnikateľa:970,-Sk. A to dám do prjmu/ služba ovpl. základ dane. Ale naozaj neviem či to je dobre.

    Jednoduché účtovnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.