Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo

chcem sa spýtať: ak máta na fa okrem firemného tovaru aj nejakú súkromnú vec ako to účtujete?
zaúčtujete to celé a potom interným dokladom preúčtujete tú osobnú vec do VNZD?
a ako to evidujete v záväzkoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IFKA je offline (nepripojený) IFKA

    IFKA
    Sorry, jednoduché účtovníctvo!!
    Dávam osobnú spotrebu.


    ajula1
    chcem sa spýtať: ak máta na fa okrem firemného tovaru aj nejakú súkromnú vec ako to účtujete?
    zaúčtujete to celé a potom interným dokladom preúčtujete tú osobnú vec do VNZD?
    a ako to evidujete v záväzkoch?

    IFKA je offline (nepripojený) IFKA

    IFKA
    Faktúru zaeviduj ako celok, záväzok si brebrala objednávkou na seba, takže ten sa ti nemení.

    Marylu je offline (nepripojený) Marylu

    Marylu
    Ihned dať- tovar do tovaru a sukromnú vec do výdaja NDZ netreba robiť interný doklad

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ajula1
    chcem sa spýtať: ak máta na fa okrem firemného tovaru aj nejakú súkromnú vec ako to účtujete?
    zaúčtujete to celé a potom interným dokladom preúčtujete tú osobnú vec do VNZD?
    a ako to evidujete v záväzkoch?
    faktúru zaúčtujum dvoma zápismi-VOZD a osobná spotreba

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ja si celú faktúru zaevidujem do knihy záväzkov s členením ako TOVAR a úhrady robím dve, teda jednu dám ako výdaj za tovar a druhú úhradu dám OSOBNÚ spotrebu, t.j. výdavok neovplyvň.ZD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jess
    Ja si celú faktúru zaevidujem do knihy záväzkov s členením ako TOVAR a úhrady robím dve, teda jednu dám ako výdaj za tovar a druhú úhradu dám OSOBNÚ spotrebu, t.j. výdavok neovplyvň.ZD.
    Aj já to robím tak isto ako Jess, len ak si plátca DPH tak pozor na to , aby si neuplatnila odpočet s osobnej spotreby .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jess
    Ja si celú faktúru zaevidujem do knihy záväzkov s členením ako TOVAR a úhrady robím dve, teda jednu dám ako výdaj za tovar a druhú úhradu dám OSOBNÚ spotrebu, t.j. výdavok neovplyvň.ZD.
    Ja som to myslela v mojom príspevku 6 presne takto, ale JESS to lepšie napísala

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evina
    Ja som to myslela v mojom príspevku 6 presne takto, ale JESS to lepšie napísala
    Je to krátke , ale výstižné .

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    jasné baby, len Zitka dala dobrú pripomienku ohľadom DPHčky ! Na to som v príspevku zabudla.

    Mária B je offline (nepripojený) Mária B

    Mária B
    Milí, Poraďáci.
    Som len obyčajná učiteľka, ktorá si povedala, že viesť manželovi účtovníctvo nemôže
    byť žiadny problém. Ale, opak je pravdou!!! Dnes sa len modlím, aby mi neprišla kontrola. Trápim sa s tým už šesť rokov, ale žiadne školenie mi nedalo to čo Vaše rady.
    Tie nešťastné pokladničné doklady - ja som to doteraz robila tak, že som na doklade podčiarkla len ten nákup, ktorý bol pre firmu a následne len ten zaučtovala. Je možné to robiť i tak, alebo radšej nie. Keď som mala kontrolu na DPH, tak sa daňovníčka k tomu nejako nevyjadrovala. Musím povedať, že i táto kontrola hoci nedopadla pre mňa bohvieako dobre ma o kus posunula dopredu. Len je to veľmi drahé školenie. I preto som vďačná za to, že ste takí ochotní sa venovať i ľuďom ako som ja.
    Príjemné prázdniny.

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Neviem, Mária B, či je tvoj postup správny, efekt však prinesie ten istý ako keď zaúčtuješ tovar do daňových výdavkov a osobnú spotrebu. Osobne viac preferujem postup, ktorý tu bol popísaný predtým.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.