Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať

Dobrý deň, neviem si rady so zaúčtovaním platby akontácie pri leasingu, kedy konateľ s.r.o. použil na úhradu časti tejto akontácie peniaze z účtu druhej s.r.o, v ktorej je tiež konateľom. Ďakujem všetkým schopným účtovníkom a prajem úspešný týždeň.
Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Klasicky, pri plnej úhrade sa účtuje 474+343/221, alebo 211. Keďže úhrada nebola plná, treba zaúčtovať celý predpis akontácie 474+343/321, ako interný doklad, aj zúčtovanie čiastočnej úhrady z vášho účtu 321/221 alebo 211. Potom treba vopred objasniť, ako sa vysporiada zbytok, uhradený z účtu inej s.r.o. Najprv by som zamailoval /nie telefonoval/ do leasingovky, že časť úhrady šla z účtu inej s.r.o., či to akceptujú. Ak by odpovedali áno, tak odpoveď by som zaúčtoval ako doklad o vyrovnaní záväzku s leasingovkou a vznik záväzku voči inej s.r.o., teda 321/379. Nejaký doklad o zmene záväzku skrátka treba zabezpečiť. Stačilo by aj to, keby konateľ doniesol fotokópiu výpisu z BÚ, kde prebehla tá čiastočná úhrada. Je tam číslo zmluvy, účet, čiastka, ktoré preukazujú, že ide o záväzok patriaci vašej s.r.o. Potom by som tento záväzok uhradil a úhradu dal 379/221.
    Ak by leasingovka neakceptovala úhradu od inej s.r.o. tak by malo nasledovať doplatenie a prvú cudziu platbu by leasingovka mala vrátiť späť, ako prijatú bez právneho dôvodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.