Zavrieť

Porady

splnomocnenie

splnomocnenie na podpisanie kupno predajnej zmluvy ,splnomocnenie je vydane bankou v inej zaležitosti ,ale je tam napísane že splnomocňuje na všetky právne úkony na katastri to neuznali lebo tam nie je konkretne spomenuté podpísanie kúpno predajnej zmluvy Otázka- je teda splnomocnenie použitelne alebo sa na katastri zmýlili
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Lubaba
tiež si myslím že splnomocnenie ak je, musí byť na jednu určitú konkrétnu vec, nedá sa použiť na viac úkonov, ak teda máš splnomocnenie na podpísanie kúpno-predajnej zmluvy tak platí podľa mňa len na tento úkon, musí byť presne vymedzené načo sa splnomocnenie využíva...

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
Danielle369, arizona, terezamaria, zdenka131, Anja111
5

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Pri splnomocnení veľmi záleží, ako je formulované. Mohlo by byť aj všeobecné (generálne), špeciálne (obmedzené) alebo osobitné (individuálne). Podľa § 31 občianskeho zákonníka, musí uviesť rozsah splnomocnencovho oprávnenia.

Katastrálny zákon v § 30 vyžaduje, aby pri vklade bola prílohou návrhu dohoda o splnomocnení, ak je účastník konania zastúpený splnomocnencom. Ide teda o individuálne splnomocnenie - na konkrétny úkon. Ak sa splnomocnenie týka splnomocniteľa, musí byť dokonca jeho podpis osvedčený.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
Anja111, arizona, zdenka131, Marína, Katy a R
5

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Všeobecné plnomocesnstvo splnomocňuje zástupcu na všetky právne úkony s výnimkou tých, ku ktorým zákon vyžaduje osobitné plnomocenstvo - a to je vyžadované v katastrálnom zákone.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
zmrzlinar Pozri príspevok
splnomocnenie na podpisanie kupno predajnej zmluvy ,splnomocnenie je vydane bankou v inej zaležitosti ,ale je tam napísane že splnomocňuje na všetky právne úkony na katastri to neuznali lebo tam nie je konkretne spomenuté podpísanie kúpno predajnej zmluvy Otázka- je teda splnomocnenie použitelne alebo sa na katastri zmýlili
Sám si si odpovedal ...

Na prirovnanie ...

Máš splnomocnenie od banky , povedzme na zrušenie vecného bremena .

Ty toto splnomocnenie ale použiješ na vklad do katastra na , povedzme falošnú kúpu , predaj inej nehnuteľnosti ...

Skrátka , splnomocnenie sa vydáva na jednostranný a určitý , konkrétny úkon .
Ak sa mýlim , nech ma poučia ...
aby som to ešte upresnil len tlačivo je z banky splnomocnoval manžel manželku teda predavajuci ja som kupujuci ,mne len vrta v hlave prečo je tem uvedene :NA VŚETKY PRAVNE UKONY ved aj podpis zmluvy je pravny ukon
Podľa § 31 občianskeho zákonníka, musí uviesť rozsah splnomocnencovho oprávnenia. tak tato veta mi to celkom dobre objasnila dakujem

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.