Zavrieť

Porady

zmluva

Podnikateľ používa (a samozrejme aj platí) súkromnú telefónnu linku manželky. Chcela som poprosiť, či nemáte nejaký vzor zmluvy o používaní linky tak, aby si mohol uplatniť uhrádzanú sumu do nákladov.

Nepíšte mi prosím o uplatnení pomernej časti, lebo nadviazala som na predchádzajúcu účtovníčku a musím to nejako ošetriť zmluvne.

Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Majú manželia rozdelený manželský majetok (súdne), alebo "klasickejší bezpodielový, spoločný" majetok.
    Doposiaľ sa dávalo nejaké % z DF/telecomu? Celá DF išla do nákladov? Nič nešlo do nákladov a je to Tebou novozavádzané?

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    Majú manželia rozdelený manželský majetok (súdne), alebo "klasickejší bezpodielový, spoločný" majetok.
    SPOLOČNÝ MAJETOK
    Doposiaľ sa dávalo nejaké % z DF/telecomu?
    Doterajšia účtovníčka dávala celú sumu, preto to potrebujem spätne "ošetriť"

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    monika-s
    ... SPOLOČNÝ MAJETOK ... Doterajšia účtovníčka dávala celú sumu, preto to potrebujem spätne "ošetriť"
    "Právo" používať telefón a mať daňovo uznateľné výdavky nie je potrebné v danom prípade "ošetrovať" zmluvou medzi manželmi.Medzi majetkom FO čisto súkromným a vyčleneným pre živnosť je v podstate len evidenčný rozdiel. Stačilo by aparát samotný zaevidovať v DHM (a dopísať k tomu "súhlas manželky že zo spoločného majektu sa bude v živnosti užívať ... a aj telefónna linka aj s aparátom. Pokiaľ je ten telefón na prevádzkarni (napr. predajnička v objekte RD) možno prejdú aj celé náklady na telefón. Inak asi ťažko. + neviem pre akú činnosť(-ti) slúži telefón na získanie,zab .... príjmu.

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    no, ten telefón naozaj slúži na zabezpečenie príjmu lebo je naň napojený aj fax a internet a to je dosť dôležité na kontakt s odberateľmi. Ten telefón však nie je v prevádzkarni.

    Skúsim to urobiť tak, aby si mi napísal(a) v predchádzajúcom príspevku. Aj tak už nič iné neporiešim lebo spätne sa mi akosi nechce to účtovne riešiť a dnes je ten telefón už napísaný priamo na podnikateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.