Zavrieť

Porady

Ako zaokrúhľovať?

Ahojte všetci závislí tak ako ja. Chcela by som Vas poprosiť o radu. Sme platcami DPH a často sa mi stáva, že mám bločky, kde je DPH rozpisané napr. 994.38 DPH:188,93 Spolu:1183,31. Je chyba ak zauctujem 994,6 DPH:188,9 Spolu: 1183,5
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Mikolajova
    Ahojte všetci závislí tak ako ja. Chcela by som Vas poprosiť o radu. Sme platcami DPH a často sa mi stáva, že mám bločky, kde je DPH rozpisané napr. 994.38 DPH:188,93 Spolu:1183,31. Je chyba ak zauctujem 994,6 DPH:188,9 Spolu: 1183,5
    Ak je to v JU, tak tam dávam cenu spolu a program to rozhodí na DZ+DPH v PU cez hal. vyrovnanie.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Mikolajova
    Je to v JU. Takze by to šlo?
    Ja to robím tak, stejne v DP DPH je to zaokrúhlené programom na celé koruny. Veď za kvartál aký tam môže byť rozdiel ? raz to zaokrúhlovanie ide do + a inokedy do -

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    DPH sa zaokrúhľuje podľa zákona nasledovne paragraf 26

    3/Daň vypočítaná pri dodaní tovaru, dodaní služby a nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa zaokrúhľuje na desaťhaliere do 0,05 Sk smerom nadol a od 0,05 Sk vrátane smerom nahor.
    4/ Daň vypočítaná pri dovoze tovaru sa zaokrúhľuje na celé koruny smerom nahor.
    V Tvojom prípade by son zaokrúhlila 994,40 DPH 188,90 celkom 1 183,30
    0,30 halierové vyrovnanie.
    Pozri http://www.porada.sk/showthread.php?...zaokr%FAhlenie
    a ak si dáš v Hľadaj slovo zaokrúhlenie, nájdeš veľa príspevkov __________________
    Naposledy upravil evina : 19.11.05 at 07:43

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Ja si so zaokrúhľovaním od roku 2004 nerobím problémy nakoľko v tom čase prešla zodpovednosť za uvedenú hodnotu DPH na toho kto vystaví doklad.

    Od zrušenia menších mincí ako 50 halierov každý výdavok v hotovosti pri zaúčtovaní ak nieje doklad vystavený správne upravím na celé Sk, alebo na 50 halierov. S halierovým vyrovnaním si nerobím problém.

    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.