Zavrieť

Porady

Mám nárok na uplatnenie výdavkov pri predaji bytu ?

Pred 3 mesiacmi som odkúpil nájomný byt. Ako nájomca som v tomto byte mal trvalý pobyt a býval v ňom 12 mesiacov a za toto obdobie som tento byt zhodnotil napr. výmenou okien, rekonštrukciou elektrorozvodov, vymalovaním a podobne. Po týchto úpravách som sa s prenajímateľom dohodol, že mi tento byt odpredá za dohodnutú cenu. Teraz už ako majiteľ bytu by som ho chcel odpredať. Viem, že príjem z odpredaja bytu bude podliehať zdaneniu, ale neviem, či si do výdavkov v zmysle § 8 zákona o dani z príjmov môžem do daňového priznania zahrnúť aj preukázateľné výdavky na opravy a údržbu bytu ktoré som vynaložil ako nájomca a tiež cenu za odkúpenie bytu, alebo výdavky v zmysle § 8 sa započítavajú iba od obdobia keď som bol vlastníkom bytu a teda patria sem iba výdavky na zakúpenie tohto bytu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mám nárok na uplatnenie výdavkov pri predaji bytu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.