Zavrieť

Porady

zálohová fa na lízing???

chcela by som sa opýtať: pri objednávke automobili na lízing sme zaplatili zálohu 500 eur. Prišla nám na túto zálohu faktúra - daňový doklad s tým že ide o zúčtovanie zálohy. Je na nej aj rozpis dph. Takže sin dph môžem odpočítať? Pri zálohovej platbe? A ako do do Pú ZAúčTUJEM, KLASICKY AKO PRIšLú FAKTúRU 042 (OBSTARANIE AUTA) / 321
a 343 / 321 ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    evičkatotova Pozri príspevok
    chcela by som sa opýtať: pri objednávke automobili na lízing sme zaplatili zálohu 500 eur. Prišla nám na túto zálohu faktúra - daňový doklad s tým že ide o zúčtovanie zálohy. Je na nej aj rozpis dph. Takže sin dph môžem odpočítať? Pri zálohovej platbe? A ako do do Pú ZAúčTUJEM, KLASICKY AKO PRIšLú FAKTúRU 042 (OBSTARANIE AUTA) / 321
    a 343 / 321 ???
    Evička, predstav si že povinnosť odviesť DPH z prijatej zálohy je v zákone o DPH už niekoľo rokov /a teda Ty si ju samozrejme na druhej strane môžeš uplatniť/, čo sa týka účtovania tak ide o zálohu a teda by sa mala účtovať nie na 042 ale na 052 /poskytnuté preddavky na DHM /
    IvoM Pozri príspevok
    Evička, predstav si že povinnosť odviesť DPH z prijatej zálohy je v zákone o DPH už niekoľo rokov /a teda Ty si ju samozrejme na druhej strane môžeš uplatniť/, čo sa týka účtovania tak ide o zálohu a teda by sa mala účtovať nie na 042 ale na 052 /poskytnuté preddavky na DHM /
    ďakujem Ti IvoM :-)

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    My máme tento istý prípad, zaplatili sme zálohu 500 €, čo sme zaúčtovali 052/221, na základe platby nám prišla zálohová faktúra - daňový doklad, ale ja by som skôr čakala faktúru k prijatej platbe. Môžem ju za takú považovať?
    A potom zaúčtujem DPH 343/052?
    Vopred vďaka
    jenny5 Pozri príspevok
    My máme tento istý prípad, zaplatili sme zálohu 500 €, čo sme zaúčtovali 052/221, na základe platby nám prišla zálohová faktúra - daňový doklad, ale ja by som skôr čakala faktúru k prijatej platbe. Môžem ju za takú považovať?
    A potom zaúčtujem DPH 343/052?
    Vopred vďaka
    Jenny,takže ak príde tá fa za prijatú zálohu ako to zaúčtuješ? Myslím ako prijatú fakturu. Ja som dala : 052/321 a 343/321 a ten istý dátum zaplatenie zálohy ako???? na základe príjmového dokladu ??? Prosím ako to mám zaučtovať???

    zálohová fa na lízing???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.