Zavrieť

Porady

kúpa a následný predaj auta

chcel by som vás poprosiť o vysvetlenie:
1.sro(platca) kúpi ojazdený automobil z autobazáru za 10 000+1900DPH a následne ho vloží do leasingu,vlastne ho odpredá leasingovke s navýšením(ziskom) 1000.Teda vystavím leasingovke faktúru 11000+Dph(1190) ?
2.sro(platca) kúpi ojazdený automobil od neplatcu za 10 000 a následne ho predá leasingovke s navýšením 1000.Tak bude vystavená faktúra 11190 eur (10 000+1000(navýšenie)+190(DPH z navýšenia) ?Je to tak správne?Lebo mi príde divné,že v druhom prípade by lesingovka videla,aké bolo navýšenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    congor Pozri príspevok
    chcel by som vás poprosiť o vysvetlenie:
    1.sro(platca) kúpi ojazdený automobil z autobazáru za 10 000+1900DPH a následne ho vloží do leasingu,vlastne ho odpredá leasingovke s navýšením(ziskom) 1000.Teda vystavím leasingovke faktúru 11000+Dph(1190) ?
    Áno

    2.sro(platca) kúpi ojazdený automobil od neplatcu za 10 000 a následne ho predá leasingovke s navýšením 1000.Tak bude vystavená faktúra 11190 eur (10 000+1000(navýšenie)+190(DPH z navýšenia) ?Je to tak správne?Lebo mi príde divné,že v druhom prípade by lesingovka videla,aké bolo navýšenie.
    Nie, predpokladám že ide zrejme o autobazár ktorý používa pri predaji ojazdených vozidiel §66, ináč nie je možné použiť postup uvedený v tomto bode, v tomto prípade ale si pozri §66.10 kde je vyslovene zakázane na takejto faktúre uviesť DPH, faktúra bude bez DPH na sumu 11 190,- a DPH sa podľa §66.9 eviduje oddelene.
    ...

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    congor Pozri príspevok
    dakujem.v duhom pripade ide o kúpu od súkromnej osoby
    V prípade, že kúpite auto od súkromnej osoby - neplatiteľa DPH a ďalej to chcete predať leasingovke o 1000 drahšie, tak: kúpa 10000,-, navýšenie 1000, predaj 11000+19%DPH 2090 = 13090,-. Toto platí samozrejme vtedy, ak nie ste obchodník s použitým tovarom, čo zrejme nie ste.
    T.j. v oboch prípadoch, ktoré si uviedol, predaj s plnou 19% DPH z predajnej ceny.

    Ešte podotýkam, že v 1.prípade je uvedený nesprávny výpočet sumy DPH:
    Teda vystavím leasingovke faktúru 11000+Dph(1190) ? Lebo 19% z 11000 nie je 1190, ale 2090.

    congor je offline (nepripojený) congor

    congor
    dakujem.no v predmete činnosti sa nachádza aj,,kúpa a predaj ojazdených motorových vozidiel"

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Aha, to nebolo zrejmé z príspevku.
    Teda tá s.r.o., ktorá kúpila ojazdenku z autobazáru a ide to dať ďalej na spätný leasing, tá sa zároveň zaoberá aj kúpou a predajom ojazdených motorových vozidiel? Ak áno, tak v prípade kúpy ojazdeného auta od neplatiteľa DPH, predáva ďalej na §66.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Dobrý deň.

    Potrebujem sa opýtať, sro platca DPH kúpilo ojazdené auto z cz v minulom roku, ja som faktúru samozdanila podľa par 69. Teraz v roku 2012 auto predaj s DPH platiteľovi DPH na SK. Je to v poriadku? Alebo mal auto ďalej predať bez DPH? ĎAKUJEM

    kúpa a následný predaj auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.