Zavrieť

Porady

prihlásenie brigádničky

dobrý večer

som SZČO a na dobu dvoch mesiacov potrebujem prijať brigádničku,jednalo by sa o výpomoc 2x týždenne na 4 hodiny.Mám ponuku od dobrovolne nezamestnanej a zaujíma ma ako mám postupovať:druh zmluvy,socialná poisťovňa a daňový úrad...V socialnej poisťovni som ako zamestnávateľ není registrovaná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V SP sa prihlásiš za zamestnávateľa, vypíšeš registračný list pre dohodára - prihlásiť 1 deň pred nástupom na brigádu, tak isto deň pred nástupom vypíšeš a dáš podpísať dohodu. Do SP budeš podávať mesačne výkaz. Na Dú sa prihlásiš za platiteľa dane zo závislej činnosti a budeš podávať štvrťročne prehľady, následne po uplynutí roka hlásenie.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    danushka, vieraaaa, frezia6, mzdarka renca, drobeceva
    5

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zaregistruješ sa na SP ako zamestnávateľ, a zaregistruješ aj pracovníčkou formou registračných listov.
    Zaregistruješ sa na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti.
    S pracovníčkou podpíšeš dohodu o pracovnej činnosti ...

    http://www.porada.sk/t114012-dobrovo...ny-dohoda.html

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Mesačné výkazy posielaš do termínu výplat, ktorý ste uviedli na prihláške RL firmy. Napr. výplatný termín máte 10.11. za mesiac október tak dovtedy treba poslať aj výkazy do SP. Na DU stačí v priebehu mesiaca, v ktorom sa stávate platcami dane zo závislej činnosti. Takže by som to radšej hneď išla vybaviť, aby ste na to nezabudli :-))

    frezia6 je offline (nepripojený) frezia6

    človek,čo rada spoznáva nových ľudí,s ktorými je o čom pokecať ...viac frezia6
    nikto nevie poradiť?

    frezia6 je offline (nepripojený) frezia6

    človek,čo rada spoznáva nových ľudí,s ktorými je o čom pokecať ...viac frezia6
    Brigádnička so mnou do SP a DÚ isť nemusí? Tlačivá na prihlásenie dostanem priamo v v SP a DÚ?

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    frezia6 Pozri príspevok
    1/Brigádnička so mnou do SP a DÚ isť nemusí?
    2/Tlačivá na prihlásenie dostanem priamo v v SP a DÚ?
    1/ nemusí
    2/ na úrade , alebo na nete

    http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxm...&cID=6_0_2QPI5

    frezia6 je offline (nepripojený) frezia6

    človek,čo rada spoznáva nových ľudí,s ktorými je o čom pokecať ...viac frezia6
    Ďakujem vám moc...ste super

    frezia6 je offline (nepripojený) frezia6

    človek,čo rada spoznáva nových ľudí,s ktorými je o čom pokecať ...viac frezia6
    dobrý deň..ešte chcem doplniť svoje otázky.V SP som už zaregistrovaná ako zamestnávateľ aj brigádničku som zaregistrovala....dostala som výkazy.Brigádničku mám od 25.10.2010.Výkaz zo oktober do SP mám podať do akého termínu?
    A ešte sa chcem spýtať: na DÚ ako platca dane zo závislej činnosti som sa mala hneď prihlásiť?Úradnička z DÚ mi povedala,že stačí až koncom novembra,kedy bude výplatný termín brigádničky..je to tak správne?Nechcem niečo opomenúť a mať potom problémy

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Tak ako píše daggmar, výplatny termin je uvedení na RLFO prihláška zamestnávateľa. A takisto by mal byť uvedný aj v pracovnej zmluve zamestnanca.

    frezia6 je offline (nepripojený) frezia6

    človek,čo rada spoznáva nových ľudí,s ktorými je o čom pokecať ...viac frezia6
    áno ..máme výplatný termín uvedený 30.....čiže za oktober výplata 30.11a do tej doby aj na SP aj na DÚ behnem....ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.