Zavrieť

Porady

Hrubá mzda

Potrebovala by som poradiť, podpísala som so zamestnávateľom dodatok k pracovnej zmluve na zmenu mzdových podmienok, kde mi navýšil základnú mzdu na 650 €, nadobudla platnosť od 1.8.2010. Od 23.8.2010 som nastúpila PN a ukončila PN AJ ZAMESTNANIE DOHODOU K 31.9.2010.
Zamestnávateľ mi zaslal výplatné pásky po 2 mesiacoch kde za obdobie 8 a 9 bola vedená stará základná hrubá mzda 581 €, po dotazovaní prečo mi nebola PN rátaná z vyššieho základu mi povedal, že nato nemám nárok, ráta sa za posledné 3 mesiace, a tým ,že som si neodrobila ani deň tak na to nemam nárok.Pritom som na PN od 23.8.2010. Viete mi poradiť či je v právu.Ozaj ten podpísaný dodatok je k ničomu, podotýkam ,že do 23.8.2010 som do 1.8.2010 čerpala dovolenku. Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
PN sa ráta podľa priemeru za rozhodujúce obdobie, ktoré je rok 2009.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
jokasova Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť, podpísala som so zamestnávateľom dodatok k pracovnej zmluve na zmenu mzdových podmienok, kde mi navýšil základnú mzdu na 650 €, nadobudla platnosť od 1.8.2010. Od 23.8.2010 som nastúpila PN a ukončila PN AJ ZAMESTNANIE DOHODOU K 31.9.2010.
Zamestnávateľ mi zaslal výplatné pásky po 2 mesiacoch kde za obdobie 8 a 9 bola vedená stará základná hrubá mzda 581 €, po dotazovaní prečo mi nebola PN rátaná z vyššieho základu mi povedal, že nato nemám nárok, ráta sa za posledné 3 mesiace, a tým ,že som si neodrobila ani deň tak na to nemam nárok.Pritom som na PN od 23.8.2010. Viete mi poradiť či je v právu.Ozaj ten podpísaný dodatok je k ničomu, podotýkam ,že do 23.8.2010 som do 1.8.2010 čerpala dovolenku. Ďakujem
Áno, má pravdu, dovolenku si mala preplatenú priemerkou z prech. kvartálu, náhradu za PN z predch. roka(rozhodné obdobie) a neodpracovala si ani jeden deň.

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
PN sa pocita z vymeriavacieho zakladu za predchadzajuci rok.
Dovolenka a sviatky sa pocitaju z priemernej mzdy za predchadzajuci stvrtrok (za april, maj, jun, ak je dovolenka v auguste).
To oboje ta obislo.
Mala by si len dni od 1.8. do 22.8. - ak by si pracovala - zaplatene tou vyssou mzdou. Kedze si nepracovala, len cerpala dovolenku ,skutocne to nemalo ziadny vplyv na peniaze, ktore si dostala.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
jokasova Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť, podpísala som so zamestnávateľom dodatok k pracovnej zmluve na zmenu mzdových podmienok, kde mi navýšil základnú mzdu na 650 €, nadobudla platnosť od 1.8.2010. Od 23.8.2010 som nastúpila PN a ukončila PN AJ ZAMESTNANIE DOHODOU K 31.9.2010.
Zamestnávateľ mi zaslal výplatné pásky po 2 mesiacoch kde za obdobie 8 a 9 bola vedená stará základná hrubá mzda 581 €, po dotazovaní prečo mi nebola PN rátaná z vyššieho základu mi povedal, že nato nemám nárok, ráta sa za posledné 3 mesiace, a tým ,že som si neodrobila ani deň tak na to nemam nárok.Pritom som na PN od 23.8.2010. Viete mi poradiť či je v právu.Ozaj ten podpísaný dodatok je k ničomu, podotýkam ,že do 23.8.2010 som do 1.8.2010 čerpala dovolenku. Ďakujem
Odkedy trval prac.pomer ?

Náhrada príjmu počas DPN aj nemocenské sa počíta z príjmu za predch. kal. rok (ak pracovný pomer trval).

Výšku náhrady mzdy za dovolenku ti zvýšenie tiež neovplyvní, lebo náhrada príjmu sa počíta z príjmu za predch. kal. štvrťrok.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.