Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri stavbe domu čo sa týka úradov?

Chceme stavať dom u svokrovcov na záhrade. Prosím Vás ako postupovať čo sa týka úradov? Kam skor? Na čo nezabudnúť? Vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    Najprv objasnit na mestskom urade, ci sa tam da stavat vobec, a za akych podmienok. Vyziadat si zavazne stanovisko. Potom zistit dostupnost inzinierskych sieti a priblizny rozpocet dotiahnutia sieti k hranici pozemku. Ked mas plan domu, tak vyziadat od katastra LV a kat. mapu, a zacat chodit na urady. Potrebuje vyjadrenie od: vodarni, plynarni, elektrarni, t-comu, orange, UPC, pamiatkovy urad, obvodny pozemkovy urad, obvodny urad zivotneho prostredia, hasici, od mesta na komin. A ked sa da, tak riesit to v zlucenom konani uzemne a stavebne konanie. Ja som musel aj vyjadrenie od policie, lebo musim stavat aj cestu. Vela trpezlivosti, a ked mas znamosti, tak bude to lepsie a rychlejsie. Na dedinach to prebieha rychlejsie, v mestach sedia niekedy debili, a hovoria ze co nemozes, a nie ze co mozes.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    najsmutnejsie na celom je postup, podla mojho nazoru sluzba pre obcana by bola: podat stavebne povolenie na staveby urad s projektom, zamestnanec stav. uradu by prezistil vsetky skutocnosti, podla LV by mu system prepojeni na vsetky doktnute organizacie vyhodnotil navrh a na zaklade vyhodnotenia by (ne)vystavil stavebne povolenie. a mozeme stavat

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    day Pozri príspevok
    najsmutnejsie na celom je postup, podla mojho nazoru sluzba pre obcana by bola: podat stavebne povolenie na staveby urad s projektom, zamestnanec stav. uradu by prezistil vsetky skutocnosti, podla LV by mu system prepojeni na vsetky doktnute organizacie vyhodnotil navrh a na zaklade vyhodnotenia by (ne)vystavil stavebne povolenie. a mozeme stavat
    Musel som kliknut na "zabavne", aj ked to je skor smutne...

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    nenechaj sa vystrašiť extrémnými prípadmi a chod sa informovať priamo na tvoj stavebný úrad, ja som nepotreboval ani polovicu z toho, čo fetya...no ked to ešte raz pozerám, ani tretinu....
    Ahojte. Mam jednu otazocku: treba pobehat po vsetkych uradoch aj ked pojde o rekonstrukciu domu, pristavbu domu? Myslim tym vyjadrenia od vodarni, plynarni, elektrarni atd. Dakujem za odpoved

    Ako postupovať pri stavbe domu čo sa týka úradov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.