Zavrieť

Porady

Zle uplatnený nárok DPH.

Poradte prosím Vas, co urobit. Zistila som ze v roku 2003, sme si za obdobie 01-11 zle narokovali DPH zo Slovak Telecomu. Vzdy o mesiac skor.
Som uplne hotova a uz ani nespavam, neviem ci urobit dodatočne, no nechcem vidiet tie penele, sef ma zabije a mozno aj prepusti.
Poradte, ci to mam risknut, alebo nie.
PROSIM!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Za rok 2003? Tak na to by som sa určite vykašlal a počkal až na kontrolu. Predpokladam, ze je to mala pravdepodobnost, ze by prisli kontrolovat rok 2003 na DPH. A ak aj ano tak je moznost ze si to nevsimnu

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    Tiez si myslim co Jozef. A ak si si nenarokovala double odpocet a problem vidis len v "posunutych" mesiacoch, nelamala by som si s tym hlavu. Toto sa podla mna bude dat obkecat v poho.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Dakujem Vam moc, trosku som sa ukludnila, skusim to risknut, asi nemam moc na vyber. Bud alebo.
    Narokovala som si v januari napriklad taku DPh, ktorá mala byť uplatnena az vo februari, a zas vo februari taku DPH, ktorá mala byt uplatnena az vo marci atd. Tie ciastky DPH su skoro kazdy mesiac rovnanké/+/-/
    Takze uvidim.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Na odľahčenie.
    V oblasti DPH už kontrolujú rok 2004. Rok 2003 zatiaľ v oblasti dane z príjmu.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    AVO
    Na odľahčenie.
    V oblasti DPH už kontrolujú rok 2004. Rok 2003 zatiaľ v oblasti dane z príjmu.
    Mám to chápať tak ,že budúci rok budú už kontrolovať rok 2004 v oblasti dane z príjmu? Ostatné roky , predchádzajúce už kontrolovať nebudú? Ďakujem za odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AVO
    Na odľahčenie.
    V oblasti DPH už kontrolujú rok 2004. Rok 2003 zatiaľ v oblasti dane z príjmu.
    Ahoj Janka, Ty znalec DPH, máš niekde skrytý zoznam kandidátov na kontroly?.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Tweety
    Ahoj Janka, Ty znalec DPH, máš niekde skrytý zoznam kandidátov na kontroly?.
    Majka nie si na ňom.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Tweety
    Fu, to mi odľahlo, máš šťastie.
    Dostala si bod

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Rúbalová Renáta
    Mám to chápať tak ,že budúci rok budú už kontrolovať rok 2004 v oblasti dane z príjmu? Ostatné roky , predchádzajúce už kontrolovať nebudú? Ďakujem za odpoveď.
    To by bolo veľmi ľahké, keby to platilo, ale ... nemusia, ak bude v kontrolovaných rokoch všetko v poriadku, resp. bez závažných zistení. A ešte nemusí platiť, že prechod na kontrolu zdaňovacieho obdobia 2004 bude plynulý od začiatku roka. To by bola skôr výnimka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.