Zavrieť

Porady

bezodplatné nadobudnutie použitého tovaru z EÚ

Klient chce otvoriť bazar s použitým tovarom dovezeným z Holanska. Tovar je nadobudnutý bezodplatne od ľudí, kt. veci už nepotrebujú a zadarmo ich darujú. Resp. niektorý tovar bude nakúpený na burze v Holansku, ale tiež bude bez dokladu. Jediným dokladom, kt. bude klient mať sú náklady na dopravu (tu by snáď v nejakom prepravnom liste mohĺi byť vypísané položky, o aký tovar a počet ks sa jedná).
Keďže sa jedná o použitý tovar, uvažujem nad osobitnou úpravou dane podľa § 66. Lenže čo s tým, keď nebudú žiadne doklady o nákupe použitého tovaru? Základom DPH by potom bola celá predajná cena od kt. by sa odpočítali jedine náklady na prepravu.
Môže vôbec klient predávať tovar, ku kt. nemá doklady o nákupe?
Jedná sa o s.r.o. Stretli ste sa už s niečim takým? Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Inečka Pozri príspevok
    Klient chce otvoriť bazar s použitým tovarom dovezeným z Holanska. Tovar je nadobudnutý bezodplatne od ľudí, kt. veci už nepotrebujú a zadarmo ich darujú. Resp. niektorý tovar bude nakúpený na burze v Holansku, ale tiež bude bez dokladu. Jediným dokladom, kt. bude klient mať sú náklady na dopravu (tu by snáď v nejakom prepravnom liste mohĺi byť vypísané položky, o aký tovar a počet ks sa jedná).
    Keďže sa jedná o použitý tovar, uvažujem nad osobitnou úpravou dane podľa § 66. Lenže čo s tým, keď nebudú žiadne doklady o nákupe použitého tovaru? Základom DPH by potom bola celá predajná cena od kt. by sa odpočítali jedine náklady na prepravu.
    Môže vôbec klient predávať tovar, ku kt. nemá doklady o nákupe?
    Jedná sa o s.r.o. Stretli ste sa už s niečim takým? Ďakujem za každú odpoveď.
    1/ kedze nemas doklady o kupe a teda ani dodavatel nie je identifikovany pre DPH v inom clenskom state, nepovazuje sa toto plnenie z tvojej strany za nadobudnutie tovaru z ics (§11,2,b), a tym padom nerobis samozdanenie. A kedze sa jedna o pouzity tovar, postupoval by som aj ja podla §66.

    2/ Kedze nemas doklad o nakupe, naskladnis tovar v reprodukcnej obstaravacej cene (ROC)-vid §25,1,d,1. Asi by si mal k jednotkovej cene pripocitat aj alikvotnu cast dopravy.

    3/ DPH pri predaji pocitas ako rozdiel z predajnej ceny a ROC...tento rozdiel sa povazuje za zaklad dane.

    moj nazor

    Inečka je offline (nepripojený) Inečka

    Inečka
    martinez Pozri príspevok
    1/ kedze nemas doklady o kupe a teda ani dodavatel nie je identifikovany pre DPH v inom clenskom state, nepovazuje sa toto plnenie z tvojej strany za nadobudnutie tovaru z ics (§11,2,b), a tym padom nerobis samozdanenie. A kedze sa jedna o pouzity tovar, postupoval by som aj ja podla §66.

    2/ Kedze nemas doklad o nakupe, naskladnis tovar v reprodukcnej obstaravacej cene (ROC)-vid §25,1,d,1. Asi by si mal k jednotkovej cene pripocitat aj alikvotnu cast dopravy.

    3/ DPH pri predaji pocitas ako rozdiel z predajnej ceny a ROC...tento rozdiel sa povazuje za zaklad dane.

    moj nazor
    Ďakujem za odpoveď Martinez. Tiež som uvažovala nad § 66 ods. 11 - ak som ho správne pochopila, mohla by som robiť samozdanenie (pokiaľ niečo nakúpi za peniaze) a nemusela by som uplatňovať osobitnú úpravu. Pochopila som to správne?
    Ešte som § 66 nepoužila v praxi.

    bezodplatné nadobudnutie použitého tovaru z EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.