Zavrieť

Porady

Ukončenie PP -§ 69 a prosba o pomoc

Chcel by som touto cestou poprosit o radu ohladom okamziteho skoncenia prac pomeru.
nemám vyplatenu mzdu za august a september a stravne listky od aprila vždy len sluboval a sluboval. Ale teraz uz nevyplatil ani mzdu, tak chcem ukončit pracovny pomer ale neviem aky paragarf (69) a ako mam spravne formulovat ukoncenie prac pomeru?
mam narok na nevyplatenu doterajsiu mzdu + 2 mesiace odskodne alebo ako to uviest do ukoncenia prac pomeru?A za dalšie mam to potom riešit cez advokáta????? Všetkým Vám Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    dado 1984 Pozri príspevok
    Chcel by som touto cestou poprosit o radu ohladom okamziteho skoncenia prac pomeru.
    nemám vyplatenu mzdu za august a september a stravne listky od aprila vždy len sluboval a sluboval. Ale teraz uz nevyplatil ani mzdu, tak chcem ukončit pracovny pomer ale neviem aky paragarf (69) a ako mam spravne formulovat ukoncenie prac pomeru?
    mam narok na nevyplatenu doterajsiu mzdu + 2 mesiace odskodne alebo ako to uviest do ukoncenia prac pomeru?A za dalšie mam to potom riešit cez advokáta????? Všetkým Vám Ďakujem
    Ja ti poradím inak - daj si vyhľadať na porade témy s kľúčovými slovami:
    nevyplatená mzda, okamžité skončenie a pod. a môžeš celý večer čítať a čítať. Táto téma bola na porade rozoberaná nielen sprava a zľava, ale aj zo severu, juhu a všetkých ostatných svetových strán a bolo k tomu povedané hádam už všetko. Neviem, či to treba zase podrobne rozpisovať....

    armor1 je offline (nepripojený) armor1

    armor1
    Ahoj dado 1984. Takže na formuláciu okamžitého skončenia pracovného pomeru treba dať pozor. Ja by som sa určite šiel poradiť s právnikom. Nie je to nijaké rozviazanie ani dohoda, ani žiadosť. Je to Okamživé skončenie pracovného pomeru - § 69 ods. 1 písm. b ZP. Mám nárok na nevyplatenu doterajsiu mzdu - áno. 2 mesiace odskodne? - Podľa rovnakého §(69), ale odstavec (4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

    Pripájam prílohu vzoru.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    ... ja by som na Tvojom mieste skúsila odpoveď vyššie od Chobota... čítania je tu toho habadej, ozaj z každej "svetovej strany", stačí čítať.... apropo, nie vždy právnik poradí správne (bez urážky) a info Ti nedá zadara, tu to máš ako na "tácke"...

    Ukončenie PP -§ 69 a prosba o pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.