Zavrieť

Porady

DPH a nadobudnutie majetku pred registraciou 2010

chcem Vas poprosit, firma nadobudla majetok nad 3320 e v 3/10, platcom DPH sa stala od 10/10, na majetok si chce uplatnit odpocet podla § 55, cize to uvedie v DPH za 4Q 2010 a teraz ked ta fa je nauctovana v 3/10 tak tam treba urobit rozuctovanie na DPH na 343 a 042 zvlast? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Účtovanie DF v 03/2010 sa nemení, nárok na odpočet DPH podľa §55 sa zaúčtuje cez ID a to podľa toho či je DM už zaradený alebo nie, takže potom bude prepis 343/022 alebo 042, treba ešte si dať ale pozor aby boli daňové odpisy z NC bez DPH.

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    majetok je zaradeny od 4/10 lebo od tohto mesiaca sa zacal fakturovat prenajom za DM, cize cez ID dam 343/022 a odpisy k 31.12. urobim len zo zakladu fa? dakujem

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    a este sa chcem opytat, ked Ta mam na linke...:-) ked sa predava teraz v 2010 osobne auto, bolo nadobudnute pred 1.1.10 cize narok na odpocet DPH-cky nebol, tak teraz pri predaji sa musi uviest DPH na vystupe? ci ked bola kupa bez tak aj predaj bez DPH ? dik moc !

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Mirka K. Pozri príspevok
    a este sa chcem opytat, ked Ta mam na linke...:-) ked sa predava teraz v 2010 osobne auto, bolo nadobudnute pred 1.1.10 cize narok na odpocet DPH-cky nebol, tak teraz pri predaji sa musi uviest DPH na vystupe? ci ked bola kupa bez tak aj predaj bez DPH ? dik moc !
    Nie, pozri si §85i.2

    (2) Dodanie osobného automobilu registrovaného v kategórii M1 je oslobodené od dane, ak pri jeho nadobudnutí bolo vylúčené odpočítanie dane podľa § 49 ods. 7 písm. a) v znení účinnom do 31. decembra 2009.

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    ok cize vstup nie, vystup nie. je mi to jasne. a dotaz este mimo DPH, ked je ZC toho auta napr. 3000 e a predaj by bol za 2000 e, tak do DP sa uvadza bud 3000 naklady = 3000 vynosy, ziadna strata, len zisk, ci toto uz neplati a moze to byt so stratou? v DP FO som kedysa zadavala priamo naklady = prijmy + pripadny zisk. dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Mirka K. Pozri príspevok
    ok cize vstup nie, vystup nie. je mi to jasne. a dotaz este mimo DPH, ked je ZC toho auta napr. 3000 e a predaj by bol za 2000 e, tak do DP sa uvadza bud 3000 naklady = 3000 vynosy, ziadna strata, len zisk, ci toto uz neplati a moze to byt so stratou? v DP FO som kedysa zadavala priamo naklady = prijmy + pripadny zisk. dakujem
    uplatňuješ daňovo náklady a výnosy, ZC môže byť vyššia ako predajná.
    daj len pozor aby bola daňová ZC, nei účtovná.

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    pocitam len danove odpisy, cize auto sa odpisovalo 4 roky, nerozlisovala som danove a uctovne podla pouzitelnosti. takze dam tu ZC co mam do nakladov a do vynosov predaj, cize moze byt aj strata? dakujem

    DPH a nadobudnutie majetku pred registraciou 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.