Zavrieť

Porady

registrácia súhrnny vykaz

Dobrý den

dufam som to robím správe za 10 mesiac sme viezli prepravu pre nemeckého odberatela takže sme sa museli zaregistrovať na DU na súhrný vykaz a sme teda registrovaný od oktobra takže daný vykaz je treba zaslať do 20.11.2010 za 10/2010 lebo sme mesačný plátcovia Dph? Mám to správene?

A chcem sa spýtať nemáte niekto tabuľku alebo nejakú pomocku ako to je s faktúraciu do zahraničia pri prepravach a aké su odvolania na dPH čo majú byť na faktúrach..

moc by to pomohlo mojej kamarátke účtovníčke čo začína.

moc ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika224 je offline (nepripojený) nika224

    nika224
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý den

    dufam som to robím správe za 10 mesiac sme viezli prepravu pre nemeckého odberatela takže sme sa museli zaregistrovať na DU na súhrný vykaz a sme teda registrovaný od oktobra takže daný vykaz je treba zaslať do 20.11.2010 za 10/2010 lebo sme mesačný plátcovia Dph? Mám to správene?

    A chcem sa spýtať nemáte niekto tabuľku alebo nejakú pomocku ako to je s faktúraciu do zahraničia pri prepravach a aké su odvolania na dPH čo majú byť na faktúrach..

    moc by to pomohlo mojej kamarátke účtovníčke čo začína.

    moc ďakujem
    Súhrnný výkaz nie ste povinný podať do 20.11., ale až 20.1. Súhrnný výkaz môžete podať štvrťročne aj napriek tomu, že pre DPH ste mesačným platiteľom. Len v prípade, ak by ste dodávali tovar do zahraničia a Vaše dodávky do zahraničia by prekročili 100.000 EUR, vtedy začnete súhrnný výkaz robiť mesačne. Ak teda vo Vašom prípade ide iba o dodávku služby, môžete sa rozhodnúť, že ho budete podávať len štvrťročne.

    nika224 je offline (nepripojený) nika224

    nika224
    Ešte si to pozrite tu v poučení k súhrnnému výkazu, aby ste to správne pochopili.

    registrácia súhrnny vykaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.