Zavrieť

Porady

Predaj odpísaného auta

Dobrý deň.
V roku 2003 si SRO zobrala auto na leasing. V roku 2006 bol leasing splatený, z leasingovej spoločnosti prišla faktúra na zostatkovú cenu auta, v tejto sume bolo auto zaradené do majetku firmy. V majetku firmy je až doteraz, je aj odpísané. SRO ho chce predať fyzickej osobe- nepodnikateľovi. Je potrebné vystaviť faktúru? Predpokladám, že príjem za auto bude zdaniteľným príjmom. Stačí ako doklad kúpno-predajná zmluva?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Stačí ako doklad kúpno-predajná zmluva.

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    ahojte.... ja mám len jednu podotázku... tiež máme auto, zapísané na firmu, už je odpísané. Predáva sa fyzickej osobe nepodnikateľovi. Musí byť napísana zmluva alebo môžem vystaviť faktúru, že som predala firemné auto. ďakujem za odpoveď!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    stačí faktúra, ale z dôvodu právnej istoty je lepšie spísať zmluvu, kde budú uvedené všetky dôležité skutočnosti - od stavu km až po technický stav a prehlásenie, že kupujúci bol so stavom oboznámený.

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    KEJKA Pozri príspevok
    stačí faktúra, ale z dôvodu právnej istoty je lepšie spísať zmluvu, kde budú uvedené všetky dôležité skutočnosti - od stavu km až po technický stav a prehlásenie, že kupujúci bol so stavom oboznámený.
    Ďakujem ti Kejka za odpoveď. Lenže toto auto bola totálka, celá kasňa rozbitá ale motor, prevodovka, .. všetko v úplnom poriadku /teraz rozmýšlam či to bola vlastne totálka/. Vlastne ono sa predávalo na náhradné diely ale v celku. Takže by som to tam mala tak nejako napísať ? Alebo teda myslíš že by stačila len ta fa? Ďakujem Ti ešte raz za odpoveď!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to si mohla napísať hneď.
    Stačí faktúra a text - predaj vraku na náhradné diely, alebo niečo podobné.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    KEJKA Pozri príspevok
    Stačí ako doklad kúpno-predajná zmluva.
    Treba z takéhoto predaja zaplatiť aj DPH?

    Predaj odpísaného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.