Zavrieť

Porady

Dobropis faktúry bez DPH po registrácii platiteľa DPH

Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť v súvislosti s dobropisom faktúry. Klient zaplatil za niečo, čo nedostal v predchádzajúcom roku a už ho prestalo baviť čakať. Chystám sa vystavovať dobropis. Ale faktúra v predchádzajúcom období bola vystavená v období, v ktorom spoločnosť ešte nebola plátcom pre DPH. Spoločnosť už je plátca DPH a jedná sa mi o to, že ako vystaviť dobropis, tak ako to bolo vystavené, čiže bez DPH ? Alebo ako ?
Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Vystavíš dobropis bez DPH. Podobný prípad je, keď sa vystaví v roku 2010 faktúra v 19 % sadzbe DPH a v roku 2011 sa k tej faktúre vystaví dobropis. 19% sadzba DPH v roku 2011 už nebude platiť, ale dobropis bude musieť byť vystavený v takej sadzbe DPH, v akej bola vystavená faktúra.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ale veď dobropis by mal vystaviť váš dodávateľ a nie vy. Pochopila som to tak, že vy ste príjemcom služby a neboli ste spokojní, tak chcete zľavu.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    JarkaL Pozri príspevok
    Ale veď dobropis by mal vystaviť váš dodávateľ a nie vy. Pochopila som to tak, že vy ste príjemcom služby a neboli ste spokojní, tak chcete zľavu.
    Ale v príspevku sa predsa píše "chystám sa vystavovať dobropis", takže dobropis chce vystaviť zadávateľ príspevku, nie jeho dodávateľ.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Píše však, že za niečo zaplatil a nedostal to, asi očakáva vrátenie peňazí. Pri vystavení dobropisu by platil on. Musí upresniť, o čo mu ide.

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    Ďakujem za radu. Je to tak, že spoločnosť v mene ktorej sa pýtam je dodávateľ služby, a to že som písal, že klient zaplatil, som spomenul len v tom zmysle, že sa klient, ktorý zaplatil ozval a chce peniaze späť, keďže službu zatiaľ nedostal a nevyzerá, že v dohľadnej dobe aj dostane.
    Ešte raz vďaka.

    Dobropis faktúry bez DPH po registrácii platiteľa DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.