Zavrieť

Porady

Neznáme platby

Dobry den,

chcela by som Vás poprosit o radu.
Obcas sa nam stava, ze nam na ucet pride neidentifikovatelna ciastka. Co s nou?
Evidujem ich na ucte 379 analyticky, ale niektore platby sa mi uz tahaju z roka na rok a ja neviem co s nimi....
Preuctovat do vynosov a zdanit?
Neviem ....

Dakujem za odpoved.
adinka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    adinka55 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som Vás poprosit o radu.
    Obcas sa nam stava, ze nam na ucet pride neidentifikovatelna ciastka. Co s nou?
    Evidujem ich na ucte 379 analyticky, ale niektore platby sa mi uz tahaju z roka na rok a ja neviem co s nimi....
    Preuctovat do vynosov a zdanit?
    Neviem ....

    Dakujem za odpoved.
    adinka

    Ak tá prijatí platba nesúvisí s činnosťou firmy - nemali by ste ju vrátiť späť tomu, kto ju odoslal? Ak si niekto zmýlil číslo účtu a predpokladá, že svoj záväzok inej osobe uhradil?

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Poznám tento prípad. Po roku ak sa k nim nikto neprihlási, vyberiem a dám do tzv. čierneho fondu a použijeme na firemnú grilovačku, kapustnicu a pod. Nám sa však stal aj prípad, keď nám z jednej a tej istej firmy prišli platby niekoľko krát a veru sa k nim nikto nehlásil aj niekoľko mesiac do doby kým nám neprišlo rovných 1.mil. Sk. Asi po dvoch týždňoch sa ozvali a pátrali či sú u nás, najskôr sme ich niekoľko dní naťahovali a potom sme im všetky platby za províziu vrátili.
    Od vtedy nám neposlali ani cent - škoda.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Vlastas Pozri príspevok
    Poznám tento prípad. Po roku ak sa k nim nikto neprihlási, vyberiem a dám do tzv. čierneho fondu a použijeme na firemnú grilovačku, kapustnicu a pod. Nám sa však stal aj prípad, keď nám z jednej a tej istej firmy prišli platby niekoľko krát a veru sa k nim nikto nehlásil aj niekoľko mesiac do doby kým nám neprišlo rovných 1.mil. Sk. Asi po dvoch týždňoch sa ozvali a pátrali či sú u nás, najskôr sme ich niekoľko dní naťahovali a potom sme im všetky platby za províziu vrátili.
    Od vtedy nám neposlali ani cent - škoda.

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Ak tá prijatí platba nesúvisí s činnosťou firmy - nemali by ste ju vrátiť späť tomu, kto ju odoslal? Ak si niekto zmýlil číslo účtu a predpokladá, že svoj záväzok inej osobe uhradil?
    Predsa pri inventarizácii im musí táto čiastka niekde chýbať. Takže pátram ak som poslala na zlé číslo účtu a s prosíkom žiadam vrátiť. Ak sa však nikto na vrátenie neozýva tak mu asi nechýbajú a v akom stave majú potom účtovníctvo ...

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Vlastas Pozri príspevok
    Predsa pri inventarizácii im musí táto čiastka niekde chýbať. Takže pátram ak som poslala na zlé číslo účtu a s prosíkom žiadam vrátiť. Ak sa však nikto na vrátenie neozýva tak mu asi nechýbajú a v akom stave majú potom účtovníctvo ...
    Nemusí to byť od firmy..ale aj od súkromnej osoby. A niekedy sa "dodávateľ" ozve až po nejakom roku-dvoch, že suma nie je uhradená. Ja osobne vždy klientovi kážem vrátiť späť na účet, odkiaľ to prišlo..aj svoje účto chcem mať v poriadku a nie to tlačiť pred sebou na 379.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Vlastas Pozri príspevok
    Predsa pri inventarizácii im musí táto čiastka niekde chýbať....
    ... a vieš, že ani nemusí chýbať? Napr. preto, že platbu na nesprávny účet vypárovali s existucjúcim záväzkom (a skutočný veriteľ ju doteraz nereklamoval) ...

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... a vieš, že ani nemusí chýbať? Napr. preto, že platbu na nesprávny účet vypárovali s existucjúcim záväzkom (a skutočný veriteľ ju doteraz nereklamoval) ...
    To znemená, že chýba veriteľovi a keby ten robil poriadne účto tak pri inventarizácii pohľadávok zistia obe strany, že niekde je chyba a začnem pátrať.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Vlastas Pozri príspevok
    Poznám tento prípad. Po roku ak sa k nim nikto neprihlási, vyberiem a dám do tzv. čierneho fondu a použijeme na firemnú grilovačku, kapustnicu a pod. Nám sa však stal aj prípad, keď nám z jednej a tej istej firmy prišli platby niekoľko krát a veru sa k nim nikto nehlásil aj niekoľko mesiac do doby kým nám neprišlo rovných 1.mil. Sk. Asi po dvoch týždňoch sa ozvali a pátrali či sú u nás, najskôr sme ich niekoľko dní naťahovali a potom sme im všetky platby za províziu vrátili.
    Od vtedy nám neposlali ani cent - škoda.
    Tak toto čo už je za ľudí.
    Každému sa môže stať, že sa zmýli a v domnení, že platba je OK, tak na to ani nemusí hodnú chvíľu prísť.
    Zistí to, až keď ho urgujú ako neplatiča.
    Takéto prípady sa aj nám stávajú. Jednoducho zavolám do našej banky a požiadam ich o meno klienta ( ak nie je na výpise ) a potom zavolám do banky z ktorej mi prišla platba a požiadam ich, aby kontaktovali klienta, ktorý nám poslal omylom platbu. Nie je v tom žiadný problém, len ochota ľudí. Nikdy som nemala s bankami problém, že by sa od toho dištancovali a ani vo sne by ma nenapadlo peniaze použiť na nejaké repre alebo nedajbože si pýtať províziu zato. To je čistý fyenizmus.

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Takže mne príde platba a ja budem zháňať kto mi ju zaslal (čas, peniaze a ....)
    Druhej strane nechýba a ja mám mať s tým problém. A hyenizmus, prečo ???
    keď ti príde každý druhý deň nejaká platba na účet je ich dokopy cca 45ks (od tej istej firmy) a zožerie ti to poplatky v banke., len preto že niekto neviem zadať z databázy údaje ( je jasné že sa to môže stať, ale ojedinele, a nie v takomto množstve). A tú províziu navrhli oni, pretože si boli vedomí, koľko nás to stálo a ešte sa aj za svoju "poctivú" pracovníčku ospravedlnili a nám poslali ďakovný list že sme boli ochotný im šesť miestnu sumu vrátiť bez okolkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.