Zavrieť

Porady

Program POHODA

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť: ako zmažem (definitívne) účtovnú jednotku vytvorenú v programe POHODA?
Ďakujem!
Usporiadat
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

Gracia RR Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť: ako zmažem (definitívne) účtovnú jednotku vytvorenú v programe POHODA?
Ďakujem!
Ísť do agendy Súbor - Účtovné jednotky, tam si v tabuľke kliknúť ja jednotku, ktorá sa má zmazať, a potom Záznam - Editácia - Zmazať.

Účtovná jednotka sa tým presunie medzi zálohy, v Pohode už nebude figurovať. Do záloh sa dá dostať cez Databáza - Otvoriť údajový priečinok - Data - Zálohy, a odtiaľ sa dá vymazať každá záloha definitívne. Pri Pohode SQL a E1 sú zálohy inde, to vie ten, kto to inštaloval, najlepšie, kde sú
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gracia RR Gracia RR

Gracia RR je offline (nepripojený) Gracia RR

Ďakujem za radu, tak som to skúšala, ale vypisuje mi to: "štartovacia verzia ekonomického systému Pohoda túto verziu neumožňuje"... tak neviem, čo s tým..
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Gracia RR Pozri príspevok
..."štartovacia verzia ... neumožňuje"...
... to je docela možné; presná formulácia otázky býva preto dosť dôležitá.
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

Gracia RR Pozri príspevok
Ďakujem za radu, tak som to skúšala, ale vypisuje mi to: "štartovacia verzia ekonomického systému Pohoda túto verziu neumožňuje"... tak neviem, čo s tým..
Tak je možnosť vymazať databázu priamo fyzicky z pevného disku. Databázy sú v priečinku, do ktorého sa dostanete cez Súbor - Účtovné jednotky - Databáza - Otvoriť údajový priečinok - Data. Databáza účtovnej jednotky má v názve zvyčajne IČO firmy a účtovný rok. Fyzicky zmazaná databáza zostane naďalej figurovať v Pohode v zozname účtovných jednotiek, nebude sa však dať otvoriť, keďže už nebude existovať.
1 0
Gracia RR Gracia RR

Gracia RR je offline (nepripojený) Gracia RR

Ďakujem srdečne, podarilo sa mi to podľa vašich pokynov! :-)
0 0
alexa1 alexa1

alexa1 je offline (nepripojený) alexa1

Zdravím všetkých.

Prosím poraďte mi ako mám postupovať pri poistnej udalosti - havária auta.
Prišla mi faktúra na určitú sumu. Faktúru som zaúčtovala...potom mi prišiel príslub od poisťovne kde je spoluúčasť...ktorú sme uhradili takže som to zlikvidovala v pokladni. to je v pohode. Prišiel mi potom papier od druhej poisťovne - to som zaúčtovala 378/648 cez ID a teraz by som potrebovala zlikvidovať zostávajúcu časť faktúry ale neviem ako to mám v pohode urobiť cez ID? Prosím poraďte mi. Ďakujem krásne
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

Vie mi niekto poradiť ako sa dostanem v Pohode do roku 2009? Chcem si tam len pozrieť ako som učtoval niektoré veci, lebo som to už zabudol.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Veď si otvor danú účtovnú jednotku v roku 2009, dá sa to, pokiaľ ju tam máš
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

jozka56 Pozri príspevok
Veď si otvor danú účtovnú jednotku v roku 2009, dá sa to, pokiaľ ju tam máš
Díky Už to mám. Aké ľahké, keď to človek vie čo?
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

Poradíte mi ako mám zúčtovať v Pohode úhradu dane z príjmu za rok 2009 v učtovníctve za rok 2010 ? Mám len jedným zápisom MD 341 / DAL 221. To stačí?
Dík.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

áno - predkontácia tuším 7V v agende banka
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Stačí, predpis si predsa účtoval v roku 2009, preniesol sa Ti do počiatočného stavu na stranu DAL úhradou na stranu MD sa Ti účet 341 vyrovnal.
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

Čaute.

Vie mi niekto poradiť prečo sa mi vo faktúrach nezobrazuje logo? Mám ho presne podľa pokynov 600x400 a bmp. Načítam ho do globálnych nastavení a vo faktúre sa neobjaví. Dík
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
ked si date nahlad tlacovej zostavy, tak sa vam dole v pravo zobrazuje "originalna zostava" ? ak je tam napisane "uzivatelska zostava" tak to bude asi tym, ze mate uz upravenu zostavu, kde sa logo nezobrazuje.
Ak je tam napisane originalna zostava, tak hmmm...., neviem. jedine ze by ste mi skusili poslat to logo v maili, a by som to skusil vyskusat, ci tam nie je nejaky problem. ine ma nenapada zial
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

Pidgey Pozri príspevok
ked si date nahlad tlacovej zostavy, tak sa vam dole v pravo zobrazuje "originalna zostava" ? ak je tam napisane "uzivatelska zostava" tak to bude asi tym, ze mate uz upravenu zostavu, kde sa logo nezobrazuje.
Ak je tam napisane originalna zostava, tak hmmm...., neviem. jedine ze by ste mi skusili poslat to logo v maili, a by som to skusil vyskusat, ci tam nie je nejaky problem. ine ma nenapada zial
Mne to logo tlačí, ale kamarátovi to nejde . Môže to byť tým, že on má zatiaľ štart verziu?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

chcela by som poprosiť o radu s pohodou

kde a ako si pri zaevidovaní vystavených a prijatých hotovostných faktúr zadám aby mi automaticky robilo príjmový pokradničný doklad resp. VPD?
ďakujem
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

KatarinaNR Pozri príspevok
chcela by som poprosiť o radu s pohodou

kde a ako si pri zaevidovaní vystavených a prijatých hotovostných faktúr zadám aby mi automaticky robilo príjmový pokradničný doklad resp. VPD?
ďakujem
Nastavenie - Uživateľské nastavenie - Faktúry vydané / prijaté - Po uložení hotovostnej faktúry vytvoriť pokladničný doklad
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

idem skúsiť, ďakujem za radu
a pri peniazoch na ceste?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

novy up date pohoda stormware, pri opravnych mesacnych vykazoch vam vygeneruje davku z charakterom davky N, treba to fyzicky zmenit v ulozenom subore na O, az kym to neodstrania!
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

KatarinaNR Pozri príspevok
a pri peniazoch na ceste?
Čo s nimi?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať