Zavrieť

Porady

Program POHODA

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť: ako zmažem (definitívne) účtovnú jednotku vytvorenú v programe POHODA?
Ďakujem!
Usporiadat
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

som myslela, napr. vklad na bú 221/261 či treba ručne urobiť 261/211 alebo to robí automaticky

a ešte som sa chcela opýtať, keď si chcem pozrieť niekde v súhrne, ktoré doklady mi vstupujú do dph, takú evidenciu dph, je niekde v pohode, lebo keď vystavím dp dph, tak tam vidím len sumu celkovú odpočet alebo povinnosť, ja by som to chcela vidieť položkovite,

ďakujem
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ešte by som sa chcela opýtať,
mám faktúry, ktoré sú na 112 mat., nakúpené bola v auguste, od septembra sú platci dph, a chcú si túto dph-čku vypýtať, čo je možné, ale ko tieto doklady "dám" do septembrovej dph?
urobím inventúru zásob na sklade a cez ID?
ďakujem
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

"Pohoďáci" neviete prosím poradiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
ešte by som sa chcela opýtať,
mám faktúry, ktoré sú na 112 mat., nakúpené bola v auguste, od septembra sú platci dph, a chcú si túto dph-čku vypýtať, čo je možné, ale ko tieto doklady "dám" do septembrovej dph?
urobím inventúru zásob na sklade a cez ID?
ďakujem
Katka, nerobím v Pohode, ale do DPH-čky nedávaš faktúry, ktoré prišli predtým ako bol zaregistrovaný za platitela DPH, ale zásoby na základe inventúry. Nemám pred sebou tlačivo DPH, je na to samostatný riadok.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Je to riadok 29.
2 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

KatarinaNR Pozri príspevok
som myslela, napr. vklad na bú 221/261 či treba ručne urobiť 261/211 alebo to robí automaticky

a ešte som sa chcela opýtať, keď si chcem pozrieť niekde v súhrne, ktoré doklady mi vstupujú do dph, takú evidenciu dph, je niekde v pohode, lebo keď vystavím dp dph, tak tam vidím len sumu celkovú odpočet alebo povinnosť, ja by som to chcela vidieť položkovite,

ďakujem
treba sa nastaviť na DP DPH za obdobie v ktorom chcem vidieť doklady, ktoré mi do DP vstupujú a cez ikonu Zostavy a potom Podklady k dani z pridanej hodnoty
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem vám všetkým dievčatá :-)
veľmi pekne ďakujem
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, a nevieme mi ešte poradiť ako tie veci čo chcem dodaniť dostanem na ten riadok :-))
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Babi2 už poradila aj to.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

tweety, od Babi2 je to odpoveď na to, ako uvidím tú evidenciu dph, teda aspoň myslím, :-(
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

KatarinaNR Pozri príspevok
som myslela, napr. vklad na bú 221/261 či treba ručne urobiť 261/211 alebo to robí automaticky
Samozrejme ručne, lebo to sa nedeje súčasne. Výdajový pokladničný doklad robíš na základe potvrdenia z banky o vložení peňazí, príjmový bankový sa robí neskôr až vtedy, keď tie peniaze reálne pripíšu na účet na základe výpisu z účtu.
1 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence, a nevieme mi ešte poradiť ako tie veci čo chcem dodaniť dostanem na ten riadok :-))
V agende Priznanie DPH na záložke Ručné úpravy.
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

som v agende DPH ale ručné úpravy tam nevidím :-(
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

KatarinaNR Pozri príspevok
som v agende DPH ale ručné úpravy tam nevidím :-(
tu doma mám len JÚ v Pohode, ale myslím si že by to mohlo byť podobné ako v PÚ, takže ak si nastavená na DP k DPH tak zhruba v strede /keď sa pozeráš zhora nadol/ vľavo je záložka Priznanie k dani z pridanej hodnoty a vedľa toho záložka Ručné úpravy, tam si klikni a ručne dopíš r.29
Naposledy upravil babi2 : 12.10.12 at 22:40
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Ďakujem veľmi pekne, nevidela som pre oči :-))
ešte takú otázočku napíšem tam sumu predmetu s dph alebo len dph, ktorú chcem uplatniť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, nevidela som pre oči :-))
ešte takú otázočku napíšem tam sumu predmetu s dph alebo len dph, ktorú chcem uplatniť?
Uplatňuješ len dph, tak len tú.
1 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

Neviete mi prosím poradiť aké členenie DPH mám dať vo výstavených faktúrach ked fakturujem do čiech. Ide mi o to aby to vošlo do súhrnného výkazu. Ďakujem
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

essay Pozri príspevok
Neviete mi prosím poradiť aké členenie DPH mám dať vo výstavených faktúrach ked fakturujem do čiech. Ide mi o to aby to vošlo do súhrnného výkazu. Ďakujem
UDdodEU - Dodanie tovaru do iného štátu EU
0 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

Dobre ale ked som to dala do vystavenej faktúry a išla som následne pozriet do súhrnných výkazov tak mi to vyhodilo tabulku že nemam žiadny doklad vyhovujúci suhrnnemu. čiže to tam neprešlo z toho clenenia. Neni tam ešte nejaké iné nastavenie?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

essay Pozri príspevok
Dobre ale ked som to dala do vystavenej faktúry a išla som následne pozriet do súhrnných výkazov tak mi to vyhodilo tabulku že nemam žiadny doklad vyhovujúci suhrnnemu. čiže to tam neprešlo z toho clenenia. Neni tam ešte nejaké iné nastavenie?
sv treba najprv vystaviť v agende: účtovníctvo/daň z pridanej hodnoty/súhrnný výkaz
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať