Zavrieť

Porady

Nová prevádzka ... čo všetko potrebujem ?

Ahojte poradaci
Chodim tu velmi casto, vzdy citam vsetko nove a dnes nastal cas kedy ziadam aj ja o (po)RADU. Som zivnostnik, realizujem stavebne prace uz 4 rok a celkom sa dari. Moja priatelka teraz skoncila skolu a tak som vymyslel aj nieco pre nu ... chcem jej zriadit prevadzku ... interierove studio a fasadne studio .. potrebujem vediet
1. aku zivnost si ma otvorit ak by sa jednalo o predaj podlah, dveri, okien, kobercov, nabytku
2. co potrebujem ku zriadeniu prevadzky ? ... najomnu zluvu, vyhlasenie od RUVZ, otvaracie hodiny, musi sa prihlasit aj ako platca dph, ci potrebuje registracnu pokladnu alebo staci vydavat faktury
3. ci potrebuje aj vyhlasenie od poziarnej ochrany ?
4. ak zacne este v roku 2010 ci musi podavat v marci danove priznanie ? doteraz bola studentka cize zatial je doma a pijem mi nervy :-DDDDD

Dakujem Vam velmi pekne za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    msstudio Pozri príspevok
    Dakujem Vam za odpovede .... ak mi nieco mozete este poradit tak budem velmi rad .... nieco na co som mozno zabudol :-D
    Klikol si na tieto linky?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Piťko-amater Pozri príspevok
    Pokiaľ viem , už niekoľko rokov SA NEDÁ prihlásiť ako DOBROVOĽNÝ PLATCA DPH.
    Lacikám, prosím ťa, nie pokiaľ viem, ale prečítam príslušné ustanovenie zákona a hneď je jasné čo a ako.

    Zákon o DPH
    § 4
    (1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.
    (4) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa odseku 1 alebo 2. Ak sa jeden z účastníkov združenia, ktorý podniká spoločne na základe zmluvy o združení, rozhodne registrovať pre daň pred dosiahnutím obratu podľa odseku 2, sú povinní podať žiadosť o registráciu pre daň všetci účastníci tohto združenia k rovnakému dňu.
    Naposledy upravil Marína : 04.11.10 at 12:12

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    zivnost jej podla mna staci klasicky maloobchod (nakup tovaru za ucelom jeho predaja konecnemu spotrebitelovi)
    k zriadeniu potrebujes vsetky veci ktore si napisal, ako platca dph sa musi zaregistrovat az po prekroceni urciteho obratu, zatial netreba
    registracnu pokladnicu potrebuje ak bude prijimat platby v hotovosti
    na tretiu otazku neviem
    a ano, ak zacne este v roku 2010 musi podavat danove priznanie

    msstudio je offline (nepripojený) msstudio

    msstudio
    Dakujem Vam za odpovede .... ak mi nieco mozete este poradit tak budem velmi rad .... nieco na co som mozno zabudol :-D

    msstudio je offline (nepripojený) msstudio

    msstudio
    Prosím Ta Hanka K ake su vyhody alebo co je lepsie ? byt paltcom dph alebo nie ? dakujem
    .
    .
    .
    aaano Marina - klikol som si tam, dakujem za radu :-D

    hanka k je offline (nepripojený) hanka k

    hanka k
    Pre predajcov je výhodnejšie byť plátcami DPH, aby od nich nakupovali iní podnikatelia, ktorí sú plátcami DPH, aby si daň mohli odpočítať.

    december85 je offline (nepripojený) december85

    december85
    Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, čo všetko má byť v pohostinstve čo sa týka označovania, napríklad zákaz fajčiť, atd. Prípadne link, kde by som si to všetko mohla pekne preštudovať ďakujem ahojte

    karinke je offline (nepripojený) karinke

    karinke
    Dobrý deň,

    prosím o pomoc. Som povinná žiadať o súhlas s otvorením prevádzky obec? Tí, ktorí majú už prevádzku otvorenú mi vraveli, že museli dať žiadosť a obec im dala stanovisko. Teraz mi pani na obecnom úrade povedala, že obec už nemusí prevádzky schvaľovať, ale že každý kto má nahlásenú prevádzku na živnostenskom úrade, môže v obci rovno podnikať, že to už vraj podľa nejakého nového zákona nepodlieha schvaľovaniu cez obec. Obec nemá VZN o podmienkach podnikania na území obce, kmá len VZN o pravidlách času predaja a času prevádzky službieb na území. Teda vôbec si nie som istá, ale príde mi zvláštne, že mi obec nemusí dať súhlas s otvorením prevádzky. To bude v obci kde je 1000 obyvateľov 200 potravín alebo pred kostolom zriadim nočný klub? Nevie mi prosím niekto poradiť podľa akého zákona musím/nemusím mať súhlas obce s otvorením prevádzky?

    Vopred ďakujem za všetky odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.