Zavrieť

Porady

Kolko moze brigadnik zarobit za rok?

Prosim vas, vedel by mi niekto poradit, kolko moze brigadnik zarobit za rok, aby nemusel platit zdravotne poistenie 14%? Viem ze este v slovenskych korunach este v roku 2007 asi, to bolo okolo 45 600 Sk, ale aktualnu informaciu z roku 2010 som nikde nenasla.

Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    wewerinka Pozri príspevok
    Prosim vas, vedel by mi niekto poradit, kolko moze brigadnik zarobit za rok, aby nemusel platit zdravotne poistenie 14%? Viem ze este v slovenskych korunach este v roku 2007 asi, to bolo okolo 45 600 Sk, ale aktualnu informaciu z roku 2010 som nikde nenasla.

    Dakujem za odpovede
    brigádnik = bez iného zdr.poistenia, tzn. samoplatitel ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    wewerinka Pozri príspevok
    brigadnik - myslim tym študent na dohodu o brigadnickej praci studentov
    študenti a starobní dôchodcovia pracujúci na dohodu nepodávajú RZZP, ich príjem nie je obmedzený.

    Samoplatitel môže zarobiť 206,60€ x počet mesiacov samoplatitela v kal. roku.
    takze sa to zrusilo? lebo ja si pamatam, ze v roku 2007 som ako student - brigadnik mohla zarobit do 45 600 Sk, aby som nemusela platit poistenie (myslim ze je to zdravotne, dufam)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    wewerinka Pozri príspevok
    takze sa to zrusilo? lebo ja si pamatam, ze v roku 2007 som ako student - brigadnik mohla zarobit do 45 600 Sk, aby som nemusela platit poistenie (myslim ze je to zdravotne, dufam)
    ano, platí to, čo som napísala.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    a nemusím ani ja podať RZZP ak pracujem na polovičný úvazok a dohodu o vykonaní práce a z nej mám príjem za rok 2010 už viac ako 4000EUR???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanna Pozri príspevok
    a nemusím ani ja podať RZZP ak pracujem na polovičný úvazok a dohodu o vykonaní práce a z nej mám príjem za rok 2010 už viac ako 4000EUR???
    ak si zdr. poistená zo zamestnania, príjem z dohody sa neberie do úvahy.

    Sleduje sa príjem z dohody u samoplatitela.

    Ak by si však aj zo skrát. prac.pomeru prekročila aspoň jeden mesiac max. vymer. základ - RZZP musíš podať. Nezahrňaš však do neho príjem z dohody.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    príjem z PP nemám vyšší ako je max. VZ na zdravotné poistenie ale príjem z dohody za jeden mesiac mám 2600 eur v hrubom nevadí???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanna Pozri príspevok
    príjem z PP nemám vyšší ako je max. VZ na zdravotné poistenie ale príjem z dohody za jeden mesiac mám 2600 eur v hrubom nevadí???
    nevadí, pokial to ZP neposúdi ako porušenie Zákonníka práce. Dohoda je v tej istej firme a na rovnakú prácu ?

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    nie dohoda je v inej firme a za inú prácu mám stanovené 20eur na hodinu nevadí???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanna Pozri príspevok
    nie dohoda je v inej firme a za inú prácu mám stanovené 20eur na hodinu nevadí???
    výška odmeny nie je limitovaná.

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    veronikasad Pozri príspevok
    študenti a starobní dôchodcovia pracujúci na dohodu nepodávajú RZZP, ich príjem nie je obmedzený.

    Samoplatitel môže zarobiť 206,60€ x počet mesiacov samoplatitela v kal. roku.
    Ako je to v roku 2011 ? su nejake zmeny? Teda konkretne: moze mat student na dohodu v r.2011 "neobmedzeny" prijem z dohody a nebude platit zdravotne poistenie ani podavat RZZP za r.2011 ? ine prijmy nema, samoplatitel nie je....dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.