Zavrieť

Porady

Výška nemocenského počas PN od SP?

Ešte by som mala jednu otázočku....som na PN už po 10-tom dni, kedy mi platil zamestnávateľ a teda teraz mi má platiť SP, ale do kedy tam musím odniesť tlačivo a ktoré, lebo môj zamestnávateľ vraj nevie aké...nejaké od lekára? Som sa dočítala, že to treba doručiť do 3 dní po 10-tom dni trvania PN, ale čo keď to odnesiem neskôr, lebo zamestnávateľ mi to nevie vybaviť a musím si obehať lekárov. A koľko by to bola výška nemocenského, keď moja hrubá mzda predstavuje 500 eur, v čistom 380 eur?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Linda11 Pozri príspevok
    Ešte by som mala jednu otázočku....som na PN už po 10-tom dni, kedy mi platil zamestnávateľ a teda teraz mi má platiť SP, ale do kedy tam musím odniesť tlačivo a ktoré, lebo môj zamestnávateľ vraj nevie aké...nejaké od lekára? Som sa dočítala, že to treba doručiť do 3 dní po 10-tom dni trvania PN, ale čo keď to odnesiem neskôr, lebo zamestnávateľ mi to nevie vybaviť a musím si obehať lekárov. A koľko by to bola výška nemocenského, keď moja hrubá mzda predstavuje 500 eur, v čistom 380 eur?
    odovzdala si zamestnávatelovi 2 diely PN-ky ? Ak ano, ostatné je už záležitosťou zamestnávatela. K PN prikladá potvrdenie o príjme za predch. kal.rok (ak pracovný pomer trval).

    Linda11 je offline (nepripojený) Linda11

    Linda11
    veronikasad Pozri príspevok
    odovzdala si zamestnávatelovi 2 diely PN-ky ? Ak ano, ostatné je už záležitosťou zamestnávatela. K PN prikladá potvrdenie o príjme za predch. kal.rok (ak pracovný pomer trval).
    odovzdala si zamestnávatelovi 2 diely PN-ky ? Ak ano, ostatné je už záležitosťou zamestnávatela. K PN prikladá potvrdenie o príjme za predch. kal.rok (ak pracovný pomer trval).

    Práveže ja som pracovala len 3 mesiace v tejto firme.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Najlepšie je odovzdať doklady do 2.nasledujúceho mesiaca do SP. Ak by si bola PN k 30.11. potrebuješ ešte potvrdenie od lekára, že k 30.11 si naďalej PN.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Linda11 Pozri príspevok
    odovzdala si zamestnávatelovi 2 diely PN-ky ? Ak ano, ostatné je už záležitosťou zamestnávatela. K PN prikladá potvrdenie o príjme za predch. kal.rok (ak pracovný pomer trval).

    Práveže ja som pracovala len 3 mesiace v tejto firme.
    tak na potvrdení uvedie zamestnávatel tvoj príjem (vymeriavací základ na nem. poistenie) za obdobie od vzniku prac. pomeru do konca mesiaca predch. vzniku PN.

    Linda11 je offline (nepripojený) Linda11

    Linda11
    Ešte by som však poprosila, koľko by teda mohla byť približná výška nemocenského v mojom prípade?

    Linda11 je offline (nepripojený) Linda11

    Linda11
    Ešte by som však poprosila, koľko by mohla byť približná výška nemocenského v mojom prípade?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Linda11 Pozri príspevok
    Ešte by som však poprosila, koľko by mohla byť približná výška nemocenského v mojom prípade?
    Máš výplatné pásky ? Sčítaj si vymer. základy na nemoc. poistenie za dobu trvania PP a vydeľ kalend. dňami za uvedené obdobie. Výsledok x 55 % = denný vymer. základ. Toto si vynásob kalend. dňami za každý mesiac – pokiaľ bude trvať PN.

    Výška nemocenského počas PN od SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.