Zavrieť

Porady

Kniha jázd

Dobrý den,
chcela som sa spýtať ak má firma prenajaté vozidlo od inej firmy a dáva si do nakladov PHL, prenajom vozidla a iné ako má v zmluve o nájme vozidla, musi viest knihy jázd?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Nikita13 Pozri príspevok
    .... ak má firma prenajaté vozidlo od inej firmy a dáva si do nakladov PHL, prenajom vozidla a iné ako má v zmluve o nájme vozidla, musi viest knihy jázd? ...
    Tweety Pozri príspevok
    Áno.
    Nie. nemusí - ale môže, pokiaľ sa tak rozhodne pre jeden z troch spôsobov sledovania spotreby PHL definovaných v ZoDP.

    Z materiálu DRSR:
    "Novelou zákona o dani z príjmov je daná možnosť uplatniť výdavky na spotrebované PHL vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu PHL za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne. Podľa citovaného ustanovenia zákona o dani z príjmov môžu postupovať pri uplatňovaní výdavkov na spotrebované PHL daňovníci, ktorí na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov využívajú motorové vozidlo zahrnuté do obchodného majetku, ale aj motorové vozidlo prenajaté alebo vypožičané."

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nikita13 Pozri príspevok
    Dobrý den,
    chcela som sa spýtať ak má firma prenajaté vozidlo od inej firmy a dáva si do nakladov PHL, prenajom vozidla a iné ako má v zmluve o nájme vozidla, musi viest knihy jázd?

    Dakujem
    Áno.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Dobrý večer, prosím vás, tá novela, že aj na prenajaté auto môžem uplatňovať 80% bez knihy jázd platí odkedy. Ja sa trápim s knihami na tri autá a asi zbytočne.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím vás, tá novela, že aj na prenajaté auto môžem uplatňovať 80% bez knihy jázd platí odkedy. Ja sa trápim s knihami na tri autá a asi zbytočne.
    platí od 1.3.2009 s tým, že postupovať bolo možné už za celý rok 2009.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj,o tej novele viem, ale pochopila som ju tak, že len auto zaradené v majetku môže uplatňovať 80% paušál. Prešla som si aj poznámky zo školení a fakt tam mám napísané a podčiarknuté, že paušál sa týka len auta zaradeného v majetku. A mám zákon 595 aj s komentárom a tam som sa nedočítala jednoznačnej odpovede. A tak pre autá zaradené v majetku robím paušál a pre autá prenajté robím knihu.
    Prosím vás, tak mi to ujasnite takto: paušál sa týka všetkých áut, nielen zaradených v majetku firmy. Je to tak?
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.