Zavrieť

Porady

vplyv TZ na dan PO a DPH

Dobrý deň,

mohli by ste mi, prosim, poradiť s nasledujúcou situáciu:
Firma(PO,Platca DPH) prenajala nebytový priestor druhej firme(PO,platca DPH).
Nájomca vykonal TZ a po dohode si toto zhodnotenie aj uplatnil vo svojom daňovom. Po dvoch rokoch vypovedal zmluvu s tým, že musel zaplatiť pokutu za nevrátenie priestoru do pôvodného stavu prenajímateľovi, ktorá mu vyplývala z nájomnej zmluvy.Aký vplyv to má na DzPO prenajímateľa? Ovplyvní to aj DPH?
Čo sa týka TZ, všetky potrebné dohody a podklady obe firmy majú.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kerkyra je offline (nepripojený) kerkyra

    kerkyra
    ako som sa teraz dozvedela situacia je troska ina, takze upresnujem: firma z irska vlastni dve firmy na svk, jedna prenajima spominany priestor( ktory teda vlastne vlastni aj irska firma kedze ma vo firme 100%) a druha firma zabezpecuje administrativnu podporu pre prenajimajucu firmu. obe firmy vsak patria pod spominanu irsku firmu. podnajomca vykonal TZ a po dohode si toto zhodnotenie aj uplatnil vo svojom daňovom. Po dvoch rokoch vypovedal zmluvu s tým, že musel zaplatiť pokutu za nevrátenie priestoru do pôvodného stavu prenajímateľovi(slovenskemu), ktorá mu vyplývala z nájomnej zmluvy.Aký vplyv to má na DzPO prenajímateľa(slovenskeho)? Ovplyvní to aj DPH?
    Čo sa týka TZ, všetky potrebné dohody a podklady obe firmy majú.

    juliette666 je offline (nepripojený) juliette666

    juliette666
    kerkyra, a co tak potrapit si hlavicku so zakonmi? ak chces vyhrat peniazky v tax challenge, nie je trochu primitivne zadat hned otazky na poradu, aby ich vyriesil niekto iny za Teba?

    kerkyra je offline (nepripojený) kerkyra

    kerkyra
    ahoj,aj ty riesis tax challenge? ako je to naozaj dost tazke, nehovorim, ze chcem, aby mi tu ludia vypracovali celu pracu( to som mohla ist rovno za uctovnickou) skor potrebujem len napovedu, lebo po dni v zakonoch som z toho uz vacsi jelen ako predtymkedze som doteraz s danymi zakonmi nemala docinenia a vsetko si musim teraz nastudovat. ale ako vieme pravny system ma vela smrti to sa nemusis bat, ze som skopirovala cele zadania na net... zas som za fair play

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaujímavé..
    obe zadania mi pripadajú rovnaké až na to Írsko.

    Podstata otázky sa však týka dvoch slov.firiem, tak to Írsko by som do riešenia neťahala.
    odkazy na zákony nedám, na to je zadanie a odpoveď osť zložitá.
    1. zmluvná pokuta vstupuje do ZD oboch firiem, ak je zaplatená - podľa zadanie je zaplatená.
    2. TZ sa daňovo uplatňovalo vo forme odpisov 2 roky, teda je vyčísliteľná ZC. TZ vykonané so súhlasom prenajímateľa sa stáva po skončení nájmu majetkom prenajímateľa a ten zdaňuje jeho ZC /nepeňažný príjem/.
    3. odovzdanie TZ - hmotný majetok je zdaniteľné plnenie podliehajúce DPH. Podnájomca ho však nepredáva. Napriek tomu už len z dôvodu, že sú to spriaznené osoby, cena je známa /ZC/, treba odviesť DPH.
    Odovzdanie TZ(v podobe zostatkovej ceny) je predmetom DPH, ale nechápem vplyv spriaznených osôb, ide predsa o to či bola možnosť odpočítania dph pri vyrobe alebo dodani TZ od inej firmy na strane nájomcu...

    vplyv TZ na dan PO a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.