Zavrieť

Porady

rada ohladne sietovych pripojeni

Ahojte poradaci, nepoznate neaky SW, ktorym si viem spravovat svoje pripojenia?
Nakolko mam aj ethernet (interna siet + zaloha web) ale primarne pouzivam WEB cez WiFi no a WinXP primarne pouziva ethernet, takze vzdy musim vypnut v sietovych pripojieniach ethernet, aby som siel na WEB cez WiFi no a potom nemam sietovu tlaciaren zasek k dispozicii...

Takze by som potreboval spravcu pripojeni aby som si len vzdy preklikol co chcem vyuzivat a poopripade ak by som vedel konfigurovat pravidla v nom, bolo by to fajn...

vdaka za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    milosk Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, nepoznate neaky SW, ktorym si viem spravovat svoje pripojenia?
    Nakolko mam aj ethernet (interna siet + zaloha web) ale primarne pouzivam WEB cez WiFi no a WinXP primarne pouziva ethernet, takze vzdy musim vypnut v sietovych pripojieniach ethernet, aby som siel na WEB cez WiFi no a potom nemam sietovu tlaciaren zasek k dispozicii...

    Takze by som potreboval spravcu pripojeni aby som si len vzdy preklikol co chcem vyuzivat a poopripade ak by som vedel konfigurovat pravidla v nom, bolo by to fajn...

    vdaka za radu
    Keď som dobre pochopil, tak internet máš iba cez WiFi a cez drôtové pripojenie sa pripájaš iba do domácej siete, ktorá je bez internetu? A system sa stále snaží pripájať na drôtovú sieť?
    Naposledy upravil Arnold123 : 08.11.10 at 13:29

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Nikdy som nepouzival sucasne LAN a wifi (to asi preto, ze nemam notebook ) ale ved podla mna obe sietovky by mali fungovat sucasne

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Fero11 Pozri príspevok
    Nikdy som nepouzival sucasne LAN a wifi (to asi preto, ze nemam notebook ) ale ved podla mna obe sietovky by mali fungovat sucasne
    Pri Windows XP som toto neskúšal a asi už ani nevyskúšam. Pri tomto systéme s tým nebolo ešte pravdepodobne počítané, že sa budú používať obe sieťovky súčasne.
    Pri Windows 7 to už funguje dobre. Vždy je uprednostnené to pripojenie, ktoré je stabilnejšie a rýchlejšie, príp. kde je internet. Na to je tam centrum sietí. To Win XP nemá.
    V Linuxe s tým tiež nemám vôbec problém. Som pripojený cez LAN a 2 WiFi .

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Treba vhodne nastavit routovaciu tabulku, vsetko co ide mimo lokalnej sieti nech je routovane cez wifi interface.
    Sluzi na to prikaz route v prikazovom riadku, treba ich ale nastavit persistent lebo inak sa to po boote zabudne.

    milosk je offline (nepripojený) milosk

    milosk
    no chlapi, neni som o nic mudrejsi...
    takze mam Internet aj cez WiFi aj cez ethernet... primarne potrebujem vyuzivat ale WiFi a ethernet potrebujem koli sietovej tlaciarni, takze ho nemozem vypnut...

    Da sa totok neako spravovat???? dve sietovky + internet na obydvoch + lokalna siet...

    rada ohladne sietovych pripojeni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.