Zavrieť

Porady

Predĺžený rodičovský príspevok.

Dobrý deň,
potrebujem poradiť, či je možné keď zostane žena na RP do 5 rokov veku dieťaťa poberať aj nejaký príspevok. Ak áno poraďte mi prosím kde sa treba obrátiť a aký je postup.
Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rondos Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, či je možné keď zostane žena na RP do 5 rokov veku dieťaťa poberať aj nejaký príspevok. Ak áno poraďte mi prosím kde sa treba obrátiť a aký je postup.
Ďakujem
Ak dieťa kvoli nepriaznivému zdravotnému stavu po dovršení 3 rokov veku nemôže byť umiestnené v predškolskom zariadení, rodič môže požiadať o rodičovský príspevok do 5 rokov veku dieťaťa.

Tlačivo žiadosti dostane na Úrade práce, vyplní ho ošetrujúci lekár dieťaťa a posudkový lekár Úradu práce rozhodne o priznaní alebo nepriznaní RP po dobu dlhšiu ako 3 roky.
3 0
rondos rondos

rondos je offline (nepripojený) rondos

Ďakujem veronikasad, ale ešte mi poraď, že či sa dá to tlačivo aj stiahnuť zo stránky alebo je potrebné ísť osobne preň.
Vnučka býva často chorá a preto dcéra nemôže nastúpiť do práce. V škôlke býva len doobeda.
Ď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=328

myslím, že je to tlačivo posúdenie zdravotného stavu. Doporučujem osobnú návštevu UP.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
rondos Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, či je možné keď zostane žena na RP do 5 rokov veku dieťaťa poberať aj nejaký príspevok. Ak áno poraďte mi prosím kde sa treba obrátiť a aký je postup.
Ďakujem
Po vyplnení tlačiva, kde zdravotný stav dieťatka posudzuje detský lekár/ka/, je potrebné navštíviť odborných lekárov, ktorí sa taktiež písomne vyjadria k skutkovému zdravotnému stavu dieťatka. Tieto lekárske správy sa doložia k žiadosti.

Pokiaľ je platený rodičovský príspevok nad 3 roky dieťatka schválený, budeš poberať naďalej rodičovský príspevok v pôvodnej výške. Obyčajne ho schvaľujú na 1 rok, potom si treba podať znovu žiadosť.

Dieťa môže navštevovať škôlku len na 4 hodiny denne.
3 0
tomivas tomivas

tomivas je offline (nepripojený) tomivas

Poradím zajtra 0918610015
0 0
rondos rondos

rondos je offline (nepripojený) rondos

tomivas Pozri príspevok
Poradím zajtra 0918610015
tomivas neviem ako je to myslené, či sa mám ohlásiť telefonicky alebo čo ......
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

a aké sú podmienky, pokiaľ zamestnanec, po dohode so zamestnávateľom, aj po dovršení 3 rokov dieťaťa, sa nadalej stará o dieťa do 6 rokov - zdravé, bez poberania rodičovského príspevku? Môže takéto dieťa navštevovať 4 hod. denne predškolské zariadenie?
0 0
rondos rondos

rondos je offline (nepripojený) rondos

áno do škôlky môže chodiť.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

a nie je tam podmienka riadnej celodennej starostlivosti?
0 0
rondos rondos

rondos je offline (nepripojený) rondos

pokiaľ nepoberáš žiadny príspevok , nikoho nezaujíma či si doma, jedine keby bolo veľa detí a škôlka si povie, že nezoberie tie deti, ktoré majú doma jedného z rodičov. Ale to dúfam, že sa nerobí.....
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Len ma zaujíma, ked v tomto prípade je platiteľom poistného štát, či sú tam nejaké obmedzenia o návšteve škôlky
0 0
rondos rondos

rondos je offline (nepripojený) rondos

nie jedine keby si poberala RP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ada159 Pozri príspevok
a nie je tam podmienka riadnej celodennej starostlivosti?
4 hod. môže navštevovať predškolské zariadenie len pre splnenie podmienky platitela zdr. poistenia (štát).

Ak chce, aby za ňu platil štát aj dôchodkové poistenie, musí sa o dieťa starať celodenne.
0 0
rondos rondos

rondos je offline (nepripojený) rondos

nie podmienka tam nieje, veď predsa nepoberáš žiadny príspevok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rondos Pozri príspevok
nie podmienka tam nieje, veď predsa nepoberáš žiadny príspevok.
nesúhlasím, dôchodkové poistenie nesúvisí s poberaním RP.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

A aká je povinnosť zamestnávateľa, ked má zamestnanca, ktorý sa prihlásil ako poistenec štátu - osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov, s tým, že už má ukončenú rodič.dovolenku. Pokiaľ by bola na nepl.volne, je mi jasné, že musí platiť odvody z minima. Je možné spísať dodatok zmluvy, že zamestnankyna bude pracovať 4 hod.mesačne s príjmom 10 EUR mesačne a bude platiť odvod z 10 EUR? Alebo je lepšie so zamestnancom ukončiť prac.pomer, nech sa prihlási len ako poistenec štátu a po dovršení 6 rokov, ho zamestnať?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ada159 Pozri príspevok
A aká je povinnosť zamestnávateľa, ked má zamestnanca, ktorý sa prihlásil ako poistenec štátu - osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov, s tým, že už má ukončenú rodič.dovolenku. Pokiaľ by bola na nepl.volne, je mi jasné, že musí platiť odvody z minima. Je možné spísať dodatok zmluvy, že zamestnankyna bude pracovať 4 hod.mesačne s príjmom 10 EUR mesačne a bude platiť odvod z 10 EUR? Alebo je lepšie so zamestnancom ukončiť prac.pomer, nech sa prihlási len ako poistenec štátu a po dovršení 6 rokov, ho zamestnať?
To nie je riešenie, pokial nebude pracovať z domu a zabezpečovať celodennú starostlivosť o dieťa. Musela by sa odhlásiť z dôch. poistenia.

Niekde v Drakovi som čítala, že zaplatené zdr. poistenie počas nepl. volna sa jej aj zamestnávatelovi vráti, ak si podá RZZP - zostane poistencom štátu.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

čo sa týka dôchodkového, tam problém nevidím. Skôr sa mi jedná o ZP. Ako sa vyhnúť plateniu odvodov z minima
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ada159 Pozri príspevok
čo sa týka dôchodkového, tam problém nevidím. Skôr sa mi jedná o ZP. Ako sa vyhnúť plateniu odvodov z minima
skrátením uväzku by ZP šlo. Ale naopak - vidím problém v dôch. poistení, ako poistenec štátu. Ak bude mať skrátený úväzok, bude jej VZ skutočný príjem - poistencom štátu nezostane.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

dôchodkovo poistená nie je, nakolko dieťa navštevuje škôlku max.4 hod. denne, skôr ma zaujíma, aké je najlepšie riešenie pre čo najnižší odvod do ZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať