Zavrieť

Porady

Mimoriadne čerpanie SF

Prosím o názor.
Tvorba SF len z miezd zamestnancov. Čerpanie len na stravné vo forme str.lístkov.
Príspevok zamestnávateľa 1,50 €
Príspevok zamestnanca 1,00 €
Príspevok zo SF 0,20 €
Hodnota SL 2,70 €
Keďže zostatok na účte SF ku koncu roka bude väčší, chcela by som internou smernicou dať schváliť zamestnancom že v mesiaci november bude príspevok na SL nie 0,20 ale 1,20€. To znamená, že v tom mesiaci by neprispievali oni zo svojho, ale len zamestnávateľ a zo SF. Môže sa to takto jednorázovo spraviť? V decembri by to bolo už ako vždy, len 0,20 €.
Ide o to vyčerpať SF tak, aby z toho zamestnanci mali čo najväčší úžitok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zaja Pozri príspevok
    Prosím o názor.
    Tvorba SF len z miezd zamestnancov. Čerpanie len na stravné vo forme str.lístkov.
    Príspevok zamestnávateľa 1,50 €
    Príspevok zamestnanca 1,00 €
    Príspevok zo SF 0,20 €
    Hodnota SL 2,70 €
    Keďže zostatok na účte SF ku koncu roka bude väčší, chcela by som internou smernicou dať schváliť zamestnancom že v mesiaci november bude príspevok na SL nie 0,20 ale 1,20€. To znamená, že v tom mesiaci by neprispievali oni zo svojho, ale len zamestnávateľ a zo SF. Môže sa to takto jednorázovo spraviť? V decembri by to bolo už ako vždy, len 0,20 €.
    Ide o to vyčerpať SF tak, aby z toho zamestnanci mali čo najväčší úžitok.
    môže to tak byť, ale SF by sa nemal "len" prejesť, ja by som si zostávajúce finančné prostriedky preniesla do budúceho roku a tieto eurá by som použila napr. na to, že ak sa zamestnanec dostane pre neho do nepriaznivej fin. situácie (napr. pokazí sa mu niečo cennejšie v domácnosti), tak by som mu poskytla bezúročnú pôžičku, podľa výšky sumy v SF a z takto poskytnutej pôžičky by zamestnanec zaplatil daň 19% za fiktívne úroky. Ja to robím tak, že v troch bankách si zistím úrok za poskytnutie účelovej pôžičky, tieto úroky spriemerujem.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    V internej smernici mám ošetrené, že môžem použiť prostriedky SF na úhradu stravy v plnej výške. Vždy ku koncu roka zaplatím zo SF celý príspevok za zamestnanca, takže tie lístky majú pred vianocami zdarma. Robím to už roky a zamestnanci sú plne spokojní

    zaja je offline (nepripojený) zaja

    zaja
    Ďakujem za odsúhlasenie môjho zámeru. Tvorba prevyšuje čerpanie zhruba 300€ za celý rok. A keďže toto ich oslovilo najviac, tak nech si každý za zhruba 20 € čo im nestiahnem vo výplate kúpi čo chce. (keďže sú to chalani okolo 25 rokov asi pôjdu s frajerkami na pizzu. Ja pôjdem pekne s mojím mužom a detmi - ideálne dočerpanie SF) A na budúci rok zorganizujeme športovú akciu :-))

    Mimoriadne čerpanie SF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.