Zavrieť

Porady

Aký účtovný program?

Dobrý deň, chela by som sa spýtať aký účovný program pre podvojné účtovníctvo je lepší. Mám v ponuke MRP a Pohoda software. Nemá niekto skúsenosti s týmito programami, ktorý by bol lepší?
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 09.11.10 at 18:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tém je veľa, daj si vyhľadať.
    Všetko závisí od toho, ako si zvykneš. Robila som v oboch a ani jeden mi nesadol tak ako teraz ten, ktorý mám.
    POHODA má priamo mzdy v programe, MRP to má riešené ako osobitný modul, ktorý nemusíš kupovať.
    Určite sa ti ozvú zástancovia, jedného aj druhého, odporúčam vyskúšať demoverziu, alebo absolvovať školenie u oboch.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Každý účtovný program, ktorý má veľa užívateľov je dobrý. Otázkou je, čo potrebuje ten ktorý užívateľ.

    Čím väčší počet užívateľov je, tým dokáže byť cena účtovného softvéru a jej aktualizácií prijateľnejšia. Takéto softvéry mávajú veľmi dobrú legislatívnu podporu, ich výhodou je, že majú perspektívu udržať sa na trhu. Ich nevýhodu vidím v menšej pružnosti na reakcie zákazníkov, ako i v ich značnom rozsahu - veľa funkcíí (aby každému v niečom vyhoveli) - z ktorých nie všetko a vždy využívame.

    Naproti tomu malé "lokálne" účtovné softvéry sú podľa mňa viacej užívateľsky "prívetivejšie", profesionálnejšie (bezprostrednejší kontakt medzi programátorom a užívateľom); vyžadujú síce viacej znalostí (t.j. nie som viazaný všelijakými väzbami v programe), ale umožňujú variabilnejšiu, rýchlejšiu prácu, ľahšie vykonávanie opráv, prečíslovanie dokladov, a pod. Na druhej strane vývoj a udržiavanie programu musí zaplatiť menší počet užívateľov, preto bývajú často drahšie...

    Koniec koncom nepoznám vo svojom okruhu účtovníka, ktorý počas svojej kariéry zotrval u toho programu, s ktorým začínal. Rokmi človek zistí, čo je pre neho v danom programe podstatné a na základe toho často migruje na iný program. Alebo využívanie nového programu si jednoducho vyžiadajú špecifiká účtovania nového klienta...

    Liw73 je offline (nepripojený) Liw73

    Liw73
    KEJKA Pozri príspevok
    tém je veľa, daj si vyhľadať.
    Všetko závisí od toho, ako si zvykneš. Robila som v oboch a ani jeden mi nesadol tak ako teraz ten, ktorý mám.
    POHODA má priamo mzdy v programe, MRP to má riešené ako osobitný modul, ktorý nemusíš kupovať.
    Určite sa ti ozvú zástancovia, jedného aj druhého, odporúčam vyskúšať demoverziu, alebo absolvovať školenie u oboch.
    ahoj Kejka
    a ktorý program využívaš t.č. s ktorým si spokojná, tiež sa chystáme zakúpiť nový uč.prog.
    dakujem

    Aký účtovný program?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.