Zavrieť

Porady

Lekárske prehliadky

Dobrý deň, prosím chcela by som sa spytat na jednu záležitost z personalistiky a tou sú lekárske prehliadky. Ak by som prišla do nejakej novej spoločnosti pracovat a povedala by som si, že sa idem pozriet na to, v akom stave maju zamestnanci lekárske prehliadky, ako by som mala postupovat? V akom zakone, nariadeni by som mohla zistit periodicitu? Určite sa napriklad liši lekárska prehliadka robotníka pracujúceho v hluku a administratívy..čo je vlastne našou povinnostou ako firmy?
Ďalej som našla ešte pojmy lekárske prehliadky vodičov a psychologické testy vodičov - čo z toho je povinne a pre koho? kde je nejake nariadenie, smernica, ktora by mi pomohla to "učesat"?
Ďakujem moc. Nasa spoločnosť má zmluvu s pracovnou zdravotnou službou, oni by nam sice vedeli poradit, ale či objektívne neviem, kedže u nich vlastne každý nový ukon je spoplatnený, takže by som potrebovala niečo čisto všeobecné na preštudovanie.
Dakujem za pomoc a prajem prijemny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    oveckovam je offline (nepripojený) oveckovam

    nežná záhradkárka oveckovam
    Periodicitu povolaní nájdete vo vestníku ministerstva zdravotníctva z 01.03.2010 ročník 58.
    Hluk bol v koncom roku 2011 zrušený, ako záťažový stupeň - no zamestnanci, ktorí pracovali v hluku pred rokom 2011 teda aj v roku 2011 a nemali prestávku v práci viac, ako 8 týždňov, majú nárok na rekondičný pobyt.
    Poprosím preštudujte si zákony -
    zákon 126/2006 Z.z.
    Vyhlášku 458/2006
    zákon 124/2006

    nariadenie 204/2001 Z.z. - bremená a zobrazovacie jednotky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.