Zavrieť

Porady

Predaj tovaru do EU, miesto dodanie SR

Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť. Sme slovenská firma,platitelia DPH. Predávame tovar nemeckej firme, platiteľom DPH. Avšak miesto dodania tovaru je SR, nie Nemecko. Ako mam faktúrovať? S DPH alebo bez DPH?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa s DPH.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Aj ja si to myslím, lebo ak tovar neodíde zo SR, tak nebude ako preukázať podmienku pre oslobodenie od DPH, ktorou je aj prepravenie tovaru von zo SR.

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Mám podobná problém,nakúpime tovar v Poľsku a dostaneme fa bez DPH tomu potiaľ rozumiem, ideme však tovar montovať tu na SR s tým že je to firma z Talianska ako potom fakturovať tiež s DPH? a treba niečo ešte v súvislosti s týmto urobiť? Ideme takto fakturovať prvý raz ... neviem čosi som čítala že vtedy treba dať súhrný výkaz alebo ešte niečo? My sme platci dph ,talianska firma tiež . a účtujeme v jednoduchom účtovníctve.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    To v akom účtovníctve účtuješ je z pohľadu DPH nepodstatné, nenapísala si však to podstatné a to či tovar po zmontovaní zostane na Slovensku alebo nie, lebo to je podstatné z pohľadu DPH.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pri nákupe z Polska bude režím samozdanenia. A pri montáži to bude s DPH.

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Teraz som sa dozvedel ,že tú bránu si odvezie do Talianska a tam si ju zmontuje ,čo teraz s tým?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kaja211 Pozri príspevok
    Teraz som sa dozvedel ,že tú bránu si odvezie do Talianska a tam si ju zmontuje ,čo teraz s tým?
    V tom prípade je to dodanie oslobodené od DPH.

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    A s tým nič netreba robiť? ,teda vystavím faktúru len bez DPH a nič viac,a čo súhrnný výkaz.

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Takže musím vypísať aj CMR a to odovzdám prepravcovi apolu s faktúrou bez DPH,pochopila som to správne? a kde sa dá kúpiť to CMR.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Tlacivo dostat aj v predajni tlaciv, napr. SEVT.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A vznikne ti povinnosť podať súhrnný výkaz za DPH (elektronicky). Takže ak ešte nie si registrovaný na drsr.sk sup vybaviť aj to.

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Ale my to budeme fakturovať možno až v decembri alebo v novom roku ,dokedy sa treba elektronicky nahlásiť. sme štvrťročný platca dph.A keď mám cestu na daňový nemôžem to nahlásiť osobne?

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Už som sa dočítala , že najprv registrovať cez internet a potom vybaviť autorizáciu na príslušnom DR ale stačí mi to podať v januári keˇže to nepresiahne tú sumu povinnú na podanie súhrného výkazu mesačného.

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    No už prišlo k tomu že mám zaúčtovať takúto faktúru,ale ako... na faktúre je 5 brán, z toho 4 idú na slovensko a jedna do talianska .dá sa rozdeliť táto faktúra?,alebo ako to mám urobiť doteraz som celú faktúru zaúčtovala rovnako samozdanením naraz ale teraz neviem čo s tým,prosím o radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.