Zavrieť

Porady

rozvod maggio

Ahojte,
dúfam že som sem dobre zadal tému.

Na dome mi spravili rozvody antény len digitálne, že teraz sa to už vraj len tak robí.

Satelit maggio mi ale nevedia napojiť, ´vraj mal byť rozvod koaxiálny v múroch, vymeniť sa mi nedajú.
Je to technický možné napojiť ? Nejaký " menič " signálu ?
Dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Rozvody ako rozvody, kabel prenas signal a je mu uplne jedno ci tam ide digitalny, alebo analogovy signal
    Ak si chces napojit magio satelit, tak na streche by mala byt parabola nasmerovana na amos 4° zapadne a medzi nou (resp. LNB) a tvojim boxom by mal byt koaxial

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    asi ma nechápeš...na streche mám momentálne namontavaný satelit od maggio,od neho na povale káble koaxiálne....potom nič ...a potom v múroch káble na internet a v izbách internetové - " digitálne " , ako povedal p. majster elektrikár garaj zásúvky...... dá sa to " spárovať ?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    bjuty smis Pozri príspevok
    asi ma nechápeš...na streche mám momentálne namontavaný satelit od maggio,od neho na povale káble koaxiálne....potom nič ...a potom v múroch káble na internet a v izbách internetové - " digitálne " , ako povedal p. majster elektrikár garaj zásúvky...... dá sa to " spárovať ?
    Tomu rozumiem celkom dobre
    Tomu tiez celkom dobre rozumiem
    Tomu rozumiem tiez, len nechapem, ako ti to montaznik od t-comu sprevadzkoval kedze ti neprepojil box s LNB
    Kable ktore idu na internet "DIGITALNE" tak nemaju nic spolocne s tym kablom ktory prepaja box s LNB, na to potrebujes koaxialny kabel
    Kable na internet mozu byt bud opticke, alebo cat5/6, predpokladam, ze mate cat5.
    Ak nemas koaxialne kable v stenach, tak si bohuzial budes musiet natiahnut vlastny popri stene

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    bjuty smis
    takýto>>
    Pre rozvod internetu máš natiahnutý Cat5-kábel (tzv. ethernet kábel) a ten nemá NIČ spoločné s digitálnym prenosom televízneho (rozhlasového, satelitného) signálu.

    A pozdrav pána elektrikára, keď nevie rozdiel medzi káblom na internet a káblom pre televízny (satelitný) signál.

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    Jednoducho zo satelitu ti musi ist do magioboxu koaxial+mozes napojit aj internet,ale len na magioportal ci co to je-ja to nevyuzivam.Prepojit koaxial zo satelitu na ethernet a dalej zas na koaxial mi pride divne a neviem si predstavit ako by si to robil.Inak odporucam na tom kabli zo satelitu do boxu co najmenej prechodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    kabli zo satelitu do boxu co najmenej prechodov
    inak povedané - kábel z jedného kusa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.