Zavrieť

Porady

rozvod, výživné, prosím o radu

dobry den,
chcel by som sa opytat na nasledujucu situaciu: manzelsky par dve neplnolete deti. manzel "hovado", zena sa odstahuej s detmi. podava navrh na rozvod z dovodov nevery, nasilnickeho spravania manzela atd atd atd...

moje otazky:
1, manzelka je nezamestnana, teda bezu prijmu, ma narok na oslobodenie od platenia sudneho poplatku na podanie nevrhu na rozvod. tento narok si ma uplatnit v zneni navrhu na rozvod alebo samostatnym navrhom na sud? tlacivom ??... ?

2, kedze je nezamestnana, ma pravo na vyzivne od manzela pred rozvodom a po rozvode. moja otazka smeruje k vyzivnemu pred rozvodom, kedze ma narok na rovnaku zivotnu uroven. tuto ziadost opat koncipujem v navrhu na rozvod alebo samostatnym podanim na sud ? ak samostatne, je nejaky presny vzor ?
pripadne ak by ziadala rovno aj vyzivne po rozvode, moze to opat zahrnut rovno do toho jedneho navrhu na rozvod alebo podat samostatne ? ak samostatne, je nejaky vzor ??

3, ma narok na nejaky prispevok od manzela pred rozvodom na deti ? ak ano, ta ista otazka... kde ako zjadat...

za odpovede vopred velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nie som detailista ivica sisolak
    1. Žiadosť o slobodenie od súdneho poplatku sa uvádza priamo vo návrhu na súd, následne súd žašle tlačivo o prehlásení majetkových pomerov na základe kt. rozhodne, či je tu nárók na oslobodenie alebo nie
    2. vyživovacia povinnosť medzi manželmi, návrh na výživné žiadať samostatne, nie je možné sem zahrnúť aj návrh na príspevok na rozvedeného manžela, nakoľko ešte nie ste rozvedení, o ten žiadať až po právoplatnosti rozsudku o rozvode manželstva
    3. pokiaľ ide o výživné na deti, tento návrh môžeš zahrnúť aj do návrhu na rozvod manželstva, kde budeš žiadať o zverenie detí do tvojej výchovy na čas do rozvodu a o určenie výživného na čas do rozvodu.

    rozvod, výživné, prosím o radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.