Zavrieť

Porady

Problémy s bývalou manželkou

Dobrý deň,
mám problémy s bývalou manželkou. S manželkou som sa oženil v septembri 2003, v júni toho istého roku, čiže 3. mesiace pred svadbou som kúpil byt, ktorého výhradným vlastníkom v podiele 1/1 som bol ja. V decembri 2008 ma manželka prehovorila k tom, aby som jej daroval polovicu bytu, s odôvodnením, že predsa spolu žijeme, sme manželia, že nech aj ona niečo vlastní. Zdalo sa mi to celkom morálne, predsa som ju ľúbil, ona ľúbila mňa, tak prečo nie? A tu začali moje obrovské problémy. V marci 2009 teda 3. mesiace po darovaní 1/2 bytu ( máme podielové vlastníctvo ), sa žena zbalila aj s dcérou, odišla zo spoločnej domácnosti a požiadala o rozvod. V januári 2010 nás právoplatne rozviedli. Bývalá manželka nikdy ani počas manželstva a ani doteraz neuhradila žiadne náklady spojené s uvedenou nehnuteľnosťou ( fond opráv, splátka okien, hypotekárny úver, poistenie nehnuteľnosti a pod.), pričom odo mňa neustále požaduje finančné vyrovnanie a snaží sa pod rôznymi zámienkami kedykoľvek dostať do bytu aj s jej priateľom s ktorým ma podvádzala už v manželstve, s odôvodnením, že aj ona je jeho vlastníčka, pričom zo spoločnej domácnosti odišla dobrovoľne a nežijeme spolu už takmer 21. mesiacov. Mám priateľku s ktorou v tomto byte zatiaľ žijem, ale jej neustále nájazdy do už našej domácnosti nás dosť otravujú a znepríjemňujú nám život. Pritom v máji 2010 som jej umožnil vstup do bytu aj spolu so "sťahovákmi" a doslova mi vybielila byt aj keď sme ešte nie majetkovo vyrovnaní, mala ma to právo? Má vôbec právo, kedykoľvek vstúpiť do bytu v ktorom nežije takmer 2. roky a neustále narúšať moje súkromie a súkromie mojej priateľky? Je šanca vziať dar späť? Nakoľko si myslím, že bývalá manželka ma dotlačila k daru účelovo, vedela že ma opustí ( predsa sa situácia v našom vzťahu a manželstve nemohla tak rapídne zmeniť v priebehu 3. mesiacov ) a myslím si, že svojím konaním hrubo porušila dobré mravy voči mojej osobe. Do dnešného dňa sa ku mne správa povýšenecky, arogantne, nadáva mi do chudákov a neustále ma medzi ľudmi ohovára, že so násilník, gambler a alkoholik, čo sa vôbec nezakladá na pravde, len sa chce medzi ľudmi očisťiť, pretože vyšla na povrch jej nevera... Za radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Predovšetkým ide o rozpor s dobrými mravmi, pretože dar prijala len s úmyslom okradnúť ťa. Dokazuje to veľmi krátka doba od prijatia daru a opustenia spoločnej domácnosti a podania návrhu na rozvod.

    Požiadaj ju preukázateľne čím skôr o vrátenie daru - pošli jej písomný návrh zmluvy. Pretože teraz ako spoluvlastníčka má právo svoj majetok užívať a môže sa ti do domu nasťahovať - tak ako ty.

    Zároveň vyčísli spoločne nadobudnutý majetok (všetok), vyčísli, čo si zobrala ona, žiadaj vyrovnanie. Ak si jej dovolil vziať si čo chcela, ide o dohodu. Ak nie, môžeš žiadať vrátenie niektorých vecí.

    Ak sa nedohodnete, nech rozhodne súd.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    terezamaria, zdenka131, Zitulda, verkaz, ivka70, arizona, Lenka1979, dana9, danushka
    9

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SOMI Trenčín, spol. s r.o.
    Darovacia zmluva sa dá zrušiť súdnou cestou ak sa obdarovaný správa k darcovi atak, že hrubo porušuje dobré mravy. Pozri tu :
    http://www.porada.sk/t145559-zruseni...ej-zmluvy.html

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Navyse tym ze je spoluvlastnickou nehnutelnosti v rozsahju 1/2 je povinna podielat sa na nakladoch spojenych s prevadzkou, udrzbou..
    Takze ju pisomne vyzvi kde vycislis vsetky doterajsie ucelne vynalozene naklady v suvislosti s bytom nech ti z nich 1/2 uhradi. A ak neuhradi, tak podaj navrh na vydani platobneho rozkazu.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    terezamaria, zdenka131, arizona, Mária27
    Neužitočné (1)
    3

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    danushka Pozri príspevok
    Profesional, absolútne netuším, ako sa mi podarilo označiť Tvoj príspevok za neužitočný a už to neviem opraviť, však súhlasím s Tebou .

    Ak je moderátor schopný moje označenie anulovať, úctivo ďakujem a Profesionalovi sa verejne ospravedlňujem.
    Už som to vykompenzovala, je to 1:1

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Spíš so všetko čo ste mali doma, spoj sa s právnikom a rieš to spolu s ním. Určite sa nájde spôsob, ako zrušiť aj darovaciu zmluvu.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    johnny0475 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám problémy s bývalou manželkou. S manželkou som sa oženil v septembri 2003, v júni toho istého roku, čiže 3. mesiace pred svadbou som kúpil byt, ktorého výhradným vlastníkom v podiele 1/1 som bol ja. V decembri 2008 ma manželka prehovorila k tom, aby som jej daroval polovicu bytu, s odôvodnením, že predsa spolu žijeme, sme manželia, že nech aj ona niečo vlastní. Zdalo sa mi to celkom morálne, predsa som ju ľúbil, ona ľúbila mňa, tak prečo nie? A tu začali moje obrovské problémy. V marci 2009 teda 3. mesiace po darovaní 1/2 bytu ( máme podielové vlastníctvo ), sa žena zbalila aj s dcérou, odišla zo spoločnej domácnosti a požiadala o rozvod. V januári 2010 nás právoplatne rozviedli. Bývalá manželka nikdy ani počas manželstva a ani doteraz neuhradila žiadne náklady spojené s uvedenou nehnuteľnosťou ( fond opráv, splátka okien, hypotekárny úver, poistenie nehnuteľnosti a pod.), pričom odo mňa neustále požaduje finančné vyrovnanie a snaží sa pod rôznymi zámienkami kedykoľvek dostať do bytu aj s jej priateľom s ktorým ma podvádzala už v manželstve, s odôvodnením, že aj ona je jeho vlastníčka, pričom zo spoločnej domácnosti odišla dobrovoľne a nežijeme spolu už takmer 21. mesiacov. Mám priateľku s ktorou v tomto byte zatiaľ žijem, ale jej neustále nájazdy do už našej domácnosti nás dosť otravujú a znepríjemňujú nám život. Pritom v máji 2010 som jej umožnil vstup do bytu aj spolu so "sťahovákmi" a doslova mi vybielila byt aj keď sme ešte nie majetkovo vyrovnaní, mala ma to právo? Má vôbec právo, kedykoľvek vstúpiť do bytu v ktorom nežije takmer 2. roky a neustále narúšať moje súkromie a súkromie mojej priateľky? Je šanca vziať dar späť? Nakoľko si myslím, že bývalá manželka ma dotlačila k daru účelovo, vedela že ma opustí ( predsa sa situácia v našom vzťahu a manželstve nemohla tak rapídne zmeniť v priebehu 3. mesiacov ) a myslím si, že svojím konaním hrubo porušila dobré mravy voči mojej osobe. Do dnešného dňa sa ku mne správa povýšenecky, arogantne, nadáva mi do chudákov a neustále ma medzi ľudmi ohovára, že so násilník, gambler a alkoholik, čo sa vôbec nezakladá na pravde, len sa chce medzi ľudmi očisťiť, pretože vyšla na povrch jej nevera... Za radu vopred ďakujem.
    Tak to teda máš riadny problém s tou bývalou manželkou. Bude ťa to stáť nemalé peniaze...
    Asi všetko budem musieť riešiť súdnou cestou, pretože spolu vôbec nekomunikujeme a nereaguje ani na moje písomné podnety, hrá sa na mŕtveho chrobáka....všetkým pekne ďakujem

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    profesional Pozri príspevok
    Navyse tym ze je spoluvlastnickou nehnutelnosti v rozsahju 1/2 je povinna podielat sa na nakladoch spojenych s prevadzkou, udrzbou..
    Takze ju pisomne vyzvi kde vycislis vsetky doterajsie ucelne vynalozene naklady v suvislosti s bytom nech ti z nich 1/2 uhradi. A ak neuhradi, tak podaj navrh na vydani platobneho rozkazu.
    Profesional, absolútne netuším, ako sa mi podarilo označiť Tvoj príspevok za neužitočný a už to neviem opraviť, však súhlasím s Tebou .

    Ak je moderátor schopný moje označenie anulovať, úctivo ďakujem a Profesionalovi sa verejne ospravedlňujem.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Mária27 Pozri príspevok
    Už som to vykompenzovala, je to 1:1
    Výborne Majka, si poklad a Profík ešte raz moje veľké ospravedlnenie.

    Toľko popola na hlavu som si teraz nasypala, ale nepomáha to, hanbím sa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.