Zavrieť

Porady

Total Commander - nedá sa pripojiť do FTP

Ahojte,
myslím, že nainštalovaním najnovšieho OpenOffice (nainštalovaný kvôli otváraniu .ODT súborov) sa mi zrejme pobabralo pripojenie na FTP server cez Total Commander. S nastavovaním som nič nerobila, heslo si zadávam ručne. Cez internet sa do FTP dostanem s tým istým heslom, ale cez TC nie. Poraďte prosím, čo s tým .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    jess Pozri príspevok
    Vždy som sa pripájala rovnako, nijak som nastavovanie nemenila, lebo tomu nerozumiem. Zrazu minulý týždeň mi to prestalo fungovať a vtedy som inštalovala aj nový OO. Ešte som si robila kontrolu počítača Esetom a vyhodilo mi nejakého trójskeho koňa, ktorého Eset zmazal. No a šla som sa pripojiť a heslo cez FTP nefunguje, ani po zaškrtnutí pasívneho módu. Cez web sa normálne s tým istým heslom na FTP pripojím.
    Aha, no trojan ti mohol odpalit nieco co pouziva TC pre FTP, trojany aj zvyknu z TC vycitat FTP hesla. Ale s OO to suvis nema.
    Skus iny FTP klient, napriklad WinSCP.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    OpenOffice to nemohol zmenit. Zalezi na sposobe ako sa do netu pripajas. V podnikovej sieti casto treba nastavit PROXY SERVER.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Vždy som sa pripájala rovnako, nijak som nastavovanie nemenila, lebo tomu nerozumiem. Zrazu minulý týždeň mi to prestalo fungovať a vtedy som inštalovala aj nový OO. Ešte som si robila kontrolu počítača Esetom a vyhodilo mi nejakého trójskeho koňa, ktorého Eset zmazal. No a šla som sa pripojiť a heslo cez FTP nefunguje, ani po zaškrtnutí pasívneho módu. Cez web sa normálne s tým istým heslom na FTP pripojím.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    heslo nemám zadané v FTP (práve kvôli tomu ) , dáš mi prosím ťa link na ten program WinSCP ?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    TomasHC Pozri príspevok
    OpenOffice to nemohol zmenit. ...
    To je pravda, že nemení nastavenia; ovšem ak inštaláciou OO sa prepísali nejaké systémové knižnice, môže prestať fungovať FTP pripojenie - viď napr. :

    http://forum.c4.cz/total-commander-f...jeni-t119.html

    za pokus stojí skúsiť reinštalovať TC, prípadne nahradiť spomínané knižnice...

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Prvé, čo ma napadlo, bolo preinštalovať TC na najnovšiu verziu 7.55 , ale nepomohlo.

    Inštalovať knižnice????? Tak to páni neviem o čom hovoríte , fakt ... stiahla som si z toho linku súbor "totalcmd75 OpenSSL.zip" ... hm a čo s tým ? Sú tam 2 súbory libeay32.dll a libssl32.dll . Kde to mám skopírovať ?
    Naposledy upravil jess : 12.11.10 at 13:17

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Našla som v OpenOffice.org 3/program knižnicu libeay32.dll , ale nedá sa prepísať - "zakázaný prístup".

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ďakujem, funguje . Skúsila som aj FilaZilla, či ako sa to volalo a problém rovnaký. Winscp je fajn

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    jess Pozri príspevok
    Ďakujem, funguje . Skúsila som aj FilaZilla, či ako sa to volalo a problém rovnaký. Winscp je fajn
    WinSCP je najlepsie na tieto veci a vie aj sifrovane FTP cez SSL/TLS ale vie aj cez SSH co je to najbezpecnejsie co sa bezne da. Ja pouzivam len to ako mi raz davno Trojan vykradil ucty z TC. TC ale pouzivam lokalne a mam to aj kupene lebo si to chalan zasluzi, je to dobry soft.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.