Zavrieť

Porady

Nová hlavná stránka Porady - aká bude?

admin
NEW_home.jpg  
Pripravujeme nové usporiadanie stránky Porada.sk

Rád by som Vás zapojil do tohoto procesu, aby ste sa mohli vyjadriť k navrhovaným zmenám, podať Vaše návrhy a možno sa aj trochu pripraviť na tieto zmeny.

Začneme od hlavnej stránky.
Z hlavnej stránky je potrebné vedieť čo je to Porada, aký obsah sa na nej vyskytuje a aké je členenie tohoto obsahu.

V novom návrhu je zapracovaná možnosť nastavenia hlavnej stránky podľa rubrík, ktoré užívateľa zaujímajú. Môžete si zvoliť jednu, alebo aj viac rubrík (zafajknúť) a potom sa Vám budú zobrazovať len témy z daných rubrík.

Podľa nastavených rubrík sa budú zobrazovať aj niektoré ďalšie bloky, napríklad TOP EXPERTI sa budú taktiež zobrazovať podľa zvolených rubrík.

Blok rubrík (vľavo) sa bude zobrazovať naprieč celou Poradou, takže sa dá jednoducho dostať ku ktorejkoľvek z nich.

Tu si môžete pozrieť nový návrh usporiadania (upozorňuje však že ide len o koncept usporiadania a finálny dizajn/vzhľad stránky sa bude riešiť až neskôr, keď nám bude známe čo tam všetko budeme mať).

http://www.porada.sk/images/NEW_home.jpg

Tu je nový návrh s niekoľkými poznámkami:
http://www.porada.sk/images/new_home_notes.jpg

Ak máte nejaký dobrý nápad, čo a ako by malo byť na hlavnej stránke usporiadané, budem rád ak sa vyjadríte .
Usporiadat
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Na zaciatku to bude ako vzdy nezvyk kazdy bude frflat, ale postupne si ludia na to zvyknu a bude to dobre.
Inak je to krajsie a prehladnejsie ako Porada dnes.
Privital by som menej reklamy alebo reklamu skor niekde na konci stranky, respektive napravo, pod tym "Nove vyznamenania" tam, kde je teraz mi dost vadi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

myslím, že najviac podnetov dostaneš po spustení... ľudia budú postupne prichádzať s nápadmi čo by sa dalo presunúť, resp. vylepšiť. Takto pri nahliadnutí obrázkov to vyzerá fajn, ale na to čo im chýba prídu až pri používaní.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Myslim ze cokolvek bude lepsie ako dnesny vyzor. Sucasny sa mi vobec nepaci a je neuveritelne neprehladny, chaoticky, nelogicky...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..mne sa to nepáči..pripadá mi to ako pokec..neviem prečo..

(rada chodím nakúkať sem:http://forum.matweb.cz/index.php
aj úvodná stránka sa mi páči, možno ti pomôže..
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a mal si nám tu dovoliť len jeden názor..lebo ak začneme prikyvovať, dôvodiť a preberať možnosti, bude tu pekný chaos..
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

predpokladám, že databázu používa nová stránka tú istú... tak vytvor testovaciu stránku, pošli pár vybraným ľuďom link, ktorí budú testovať funkcionalitu novej stránky a posielať ti pripomienky...
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Vyzerá to krajšie a prehľadnejšie, ako doteraz.
Vidím, že naľavo sú všetky hlavné rubriky porady, v členení: účtovníctvo, podnikanie, právo, stavba, domácnosť, počítač, záhrada, SVB, recepty, zdravie, cestovanie, kultúra.
Otázka - bude sa dať rozkliknúť každá rubrika na ďalšie podrubriky tak, aby som v nej tiež našla nové, zaujímavé témy, tak ako to je vidno v hlavnom menu?

Podľa toho, čo je napísané v bubline, sú na tomto koncepte dizajnu hlavnej stránky aktuálne zobrazené nové témy v porade účtovníctvo a právo, vidno, že sú vľavo označené a svietia zeleno. Ak by som chcela pozrieť, čo je nové v troch rubrikách naraz, možno by som chcela vedieť, kde je daná téma zaradená, keď sa zobrazí v hlavnej ponuke nových tém. Tam je vysvietené len to, že je zodpovedaná a koľko ľudí zaujíma, nie je tam, do ktorej rubriky patrí. Alebo je to zbytočné?
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Vyzerá to dobre čitateľné a prehľadné. Všetko sa však ukáže až po spustení a ako si na to budeme zvykať. Samozrejme, že sa medzi nami nájdu frfloši.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Mne na úvodnej stránke hore v lište chýba odkaz na kompletný návod na stránku, resp. nejaký help. Pokiaľ viem, doteraz je to formou množstva príspevkov v nejakej jednej téme a podtémach, čo je ale strašne neprehľadné a hlavne je tam kopec nepotrebností. (Nikto to nebude celé čítať, ak chce zistiť, čo a ako sa robí. Takto som hľadala, ako sa pridávajú poznámky pod príspevky. Až potom som zistila, že to nie sú poznámky, ale mimotémy- názov evokuje úplne niečo iné, ako napísať len nejaký malý dovetok, ktorý nie je mimotémy, ale ani nesúvisí úplne s hlavnou témou,iba s jedným príspevkom, atď..) V tomto množstve sa stratia aj užitočné pomôcky na uľahčenie a prehľadnosť stránky. A FAQ to nerieši.
Naposledy upravil JankaO : 12.11.10 at 12:44
5 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ďakujem za návrhy, zatiaľ nechcem nič komentovať, nech každý píše čomu rozumie, nerozumie, čo mu tam chýba alebo tam nechce mať, čo sa mu páči a čo nepáči (v zmysle usporiadania).

Je to koncept usporiadania, ani nie dizajnu, takže sa treba sústrediť len na usporiadanie a prehľadnosť zobrazovania obsahu, ktorý tu chceme sledovať.

Potom z toho spravíme podklad na dizajnérsku súťaž a potom sa z toho spraví testovacia hlavná stránka, ktorá bude najskôr alternatívou a po nejakej dobe nahradí tú terajšiu.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Prax ukáže.
Zatiaľ sa neviem vyjadriť, len chcem, aby to bolo prehľadné, aby som nemusela dlho hľadať a rozmýšľať, kde a načo kliknúť, pretože ma to zdržiava od práce.
Porada mi slúži aj na poradenie mne aj poradiť druhým.
Mám rada jednoduché veci.
Snáď sa to touto zmenou podarí, ale určite viem, že táto zmena nebude posledná.
Držím palce!
Asi som veľmi nepomohla.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... Martuška, ale pomohla... akoby si mi z úst čítala :-)))
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
páči sa mi poznámka "zodpovedané".
Bude sa dať vypnúť ich zobrazovanie? Aby niekoho nelákalo vstupovať do vyriešených tém a robiť tam neplechu...

Bude to aj triediaci znak, ak áno, aké budú ďalšie - napr. top-téma, nevyriešené, uzamknuté,....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Rubriky vľavo sú už v konečnom členení? Alebo sa to pripravuje súbežne s témou Ako by ste zoskupili rubriky na Porade?
http://www.porada.sk/t149747-p3-ako-...ml#post1561150
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Áno rubriky sú samostatná kapitola, tu ich zoznam neriešime.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Stefan2005 Pozri príspevok
páči sa mi poznámka "zodpovedané".
Bude sa dať vypnúť ich zobrazovanie? Aby niekoho nelákalo vstupovať do vyriešených tém a robiť tam neplechu...

Bude to aj triediaci znak, ak áno, aké budú ďalšie - napr. top-téma, nevyriešené, uzamknuté,....
Práve to zodpovedané má poslúžiť na to aby prilákalo viac na prečítanie ak niekto daný problém hľadá. Zodpovedaná téma je zároveň uzamknutá, práve aby sa to tam "nezanieslo" ďalšími otázkami atď.

To aká zaujímavá téma vyjadruje počet koľko ľudí to zaujíma. Zoraďovať sa to dá v záložke zaujímavé, ktorá bude mať možnosť ďalšieho filtrovania podľa dní (tak ako je to teraz v TOP).
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pri možnosti hľadať nevidím doterajší google. Nebude?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Bude ale asi trochu inak, aby bolo len jedno tlačidlo. Jedno z vyhľadávaní bude prednastavené a druhé bude možno zvoliť.

Dokonca rozmýšľam zlúčiť aj vyhľadávanie s pridaním otázky, aby po zadaní otázky automaticky najprv vyhľadávalo a až potom sa dalo pokračovať v zadaní otázky. Len to musím vymyslieť tak aby to bolo jasné. Ale to už som trochu mimo témy.
Naposledy upravil Richard : 12.11.10 at 18:38
3 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nevidím šuťák ....., či len zle pozerám.?
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Richard je mozne spustit skusobnu demo stranku? Myslim, ze s toho budeme moct viac vydedukovat co je dobre a co by sa malo zmenit.

diki
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať