Zavrieť

Porady

Nová hlavná stránka Porady - aká bude?

admin
Pripravujeme nové usporiadanie stránky Porada.sk

Rád by som Vás zapojil do tohoto procesu, aby ste sa mohli vyjadriť k navrhovaným zmenám, podať Vaše návrhy a možno sa aj trochu pripraviť na tieto zmeny.

Začneme od hlavnej stránky.
Z hlavnej stránky je potrebné vedieť čo je to Porada, aký obsah sa na nej vyskytuje a aké je členenie tohoto obsahu.

V novom návrhu je zapracovaná možnosť nastavenia hlavnej stránky podľa rubrík, ktoré užívateľa zaujímajú. Môžete si zvoliť jednu, alebo aj viac rubrík (zafajknúť) a potom sa Vám budú zobrazovať len témy z daných rubrík.

Podľa nastavených rubrík sa budú zobrazovať aj niektoré ďalšie bloky, napríklad TOP EXPERTI sa budú taktiež zobrazovať podľa zvolených rubrík.

Blok rubrík (vľavo) sa bude zobrazovať naprieč celou Poradou, takže sa dá jednoducho dostať ku ktorejkoľvek z nich.

Tu si môžete pozrieť nový návrh usporiadania (upozorňuje však že ide len o koncept usporiadania a finálny dizajn/vzhľad stránky sa bude riešiť až neskôr, keď nám bude známe čo tam všetko budeme mať).

http://www.porada.sk/images/NEW_home.jpg

Tu je nový návrh s niekoľkými poznámkami:
http://www.porada.sk/images/new_home_notes.jpg

Ak máte nejaký dobrý nápad, čo a ako by malo byť na hlavnej stránke usporiadané, budem rád ak sa vyjadríte .
Usporiadat
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Skúšobná sa musí najprv spraviť, skôr ako ju spravím by som bol rád keby nebola úplne vedľa, preto zbieram feedback.

Navyše to chcem dať nadizajnovať, lebo robiť to na niekoľko krát nie je zasa veľmi efektívne. Dá to dosť roboty, takže čím menej sa bude prerábať tým lepšie. To nie je obyčajná stránka, je tam kopec informácií, kopec alternatív a takisto to treba robiť s rozumom aby to nezabilo server...

Trošku si ponamáhajte hlavy Kritizovať vie každý...
Naposledy upravil Richard : 12.11.10 at 23:50
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Richard, je to tvoja porada. Nie, ako si niektorí myslia, že verejná. Ty jej dávaš zmysel. Ale, bez ostatných poraďákov, dávala by Ti zmysel?

Chcelo by to podrobnejšie členenie rubrík, účtovníctvo, dane, právo, BOZP každá samostatne. Pod rubriky, dane, DPH , spotrebná a iné.

Aj tie gratulácie, srandičky dávajú zmysel porade, treba si aj oddýchnuť.

Ale aj tak, kto je pohodlný, capne svoju otázku, kde mu pasuje, bez ohľadu na rubriku.

Už to tu spomínalo viac poraďákov, chcelo by to v úvode stručné informácie o čo na porade ide, ak niekto nepochopí, mal by mať možnosť sa opýtať, informovať.

Však o tých informáciach to je. Ktoré poradia!
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pri témach na prvej strane mi chýba možnosť odkliknúť sa rovno na poslednú stranu tej-ktorej témy.
Naposledy upravil Llívia : 14.11.10 at 21:38
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

a odborne témy podfarbené modrým, ako sme si zvykli, a oddychové zeleným, aby bilo do očí, že sme v relaxovej časti
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mne sa to celkom páči,uvidíme v praxi.
Zaujalo ma to rozdelenie : nové, zodpovedané,nezodpovedané,moje.Je to jednoduché a praktické.

Ako je písané už v predošlých príspevkoch, aj ja sa prihováram za to, aby napr. pri tlačítkach hľadať a spýtať sa pribudlo ešte jedno "výrazné"-dôležité hlavne pre nováčikov : Ako sa pracuje s poradou, vysvetlenie najčastejších otázok (ako urobím toto,či hento) , Etikety-pravidlá Porady a pod.

Ešte mám jednu nepodstatnú otázočku. Zostanú stránky biele? Na mňa to pôsobí tak chladno,neútulne :-(((
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ako to bude s vyriešenými otázkami, ktoré po novelách zákonov už v danom čase nebudú správne? Nováčik zadá otázku, ponúkne sa mu vyriešená, bude si myslieť, že je dobrá, novú teda nezadá. Ako má vedieť, že je napr. už neplatná v čase nového zadania? Mal by dať rovnakú otázku, kde mu poraďaci ponúknu nové aktuálne platné riešenie. Možno by sa mali farebne vyznačiť tie odpovede, ktoré sú už neaktuálne.
2 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Sú tam dátumy, ktoré naznačujú, aká je stará téma a môže sa opýtať:
Je to ešte platné? Bola tu nejaká zmena?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Kvaka Pozri príspevok
Ako to bude s vyriešenými otázkami, ktoré po novelách zákonov už v danom čase nebudú správne? Nováčik zadá otázku, ponúkne sa mu vyriešená, bude si myslieť, že je dobrá ...
... a ako to bude s vyriešenými otázkami, ktoré ani v čase zodpovedania nie sú správne ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

arizona
Ešte mám jednu nepodstatnú otázočku. Zostanú stránky biele? Na mňa to pôsobí tak chladno,neútulne
Tiež sa pripájam k tomuto nápadu. Aby Porada (stránka) mala niekoľko (nie veľa) farebných mutácií (skínov), ktoré by si prihlásený užívateľ vo svojich nastaveniach nastavil sám pre seba. Takto by si každý prispôsobil farbu svojej potrebe. Pre neprihlásených by však mala zostať len v základnej podobe.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Llívia Pozri príspevok
Pri témach na prvej strane mi chýba možnosť odkliknúť sa rovno na poslednú stranu tej-ktorej témy.
Ja som si to nastavil, tak aby mi to vždy išlo na posledný príspevok.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Ak by bol pretlak informácií, ktoré musia byť zobrazené na jednom sajte, tak podľa mňa sa dá kľudne ísť aj na 4 stĺpce. Väčšina ľudí dneska aj tak robí na rozlíšeniach 1280+ takže to znesie v pohode.
Stĺpec 1 - hlavné menu (témy)
2 - submenu (podtémy)
3 - hlavné content okno
4 - všetko čo je "moje" - t.j. všetky nastavenia, vlastné témy

Koncepčne by sa to dalo poňať nie tak, že sú dva svety - jeden normálna porada a druhý "moja" porada s vlastnými nastaveniami obsahu či dizajnu, ale na začiatok postaviť FILTER informácií.
A teraz filter by mohol byť kľudne ad hoc aj pre neprihlásených, ibaže sa nezachová po vypršaní session samozrejme. Prihlásení by mohli uložiť svoj filter, s možnosťou vypnúť ho.
Takýmto spôsobom by si každý mohol uložiť aj niekoľko filtrov podľa rôznych oblastí (ja napr. najviac pozerám stavbu a PC), dizajnovo sa to dá trebárs farebne odlíšiť a v sekcii MOJE by som mal záložky s príslušnými customized sajtami.
Taký filter by umožnil na ploche webu zobraziť čo najviac relevantných informácií a nezobrazovať tie, ktoré užívateľ nepotrebuje.
Toto by sa trebárs dalo aj spoplatniť, t.j. ak by niekto chcel ja neviem 10 rôznych uložených filtrov, tak by musel mať vyšší typ členstva a pod.

Porada je vlastne len obrovská databáza informácií a celý tento interfejs má podľa mňa slúžiť hlavne jednej veci, aby ľudia dokázali rýchlo a jednoducho nájsť a pracovať s informáciami, ktoré potrebujú a chcú vidieť. Čiže v prvom rade MOCNÉ vyhľadávanie a triedenie nech je tam. Triedenie mám taký pocit je na terajšej porade zakomponované v rôznych mnohých funkcionalitkách a nastaveníčkach a rozhádzané po kadejakých tlačítkach a tak.

A ešte jedna vec neviem či porada pracuje s RSS, niekto by možno viac privítal namiesto e-mail notifikácií RSS feedy ku konkrétnej téme.

Len či to všetko server znesie však.... :-((
0 0
lea8910 lea8910

lea8910 je offline (nepripojený) lea8910

Veľmi sa mi páčia zmeny,hlavne to ,že keď si chcem pozrieť najnovšie príspevky viem si vybrať tie oblasti,ktoré ma zaujímajú.
Dala by som tu ku pripravovaným zmenám tiež taký podnet, buď väčší dohľad na príspevky mimo témy ... prípadne ani nelíšiť ľudí podľa dátumu registrácie. Lebo neviem či ste si všimli,ale veľakrát sem zablúdi človek dá si ako nováčik dáky príspevok,nedajbože tému, a poniektorý hlavne starší členovia sa do dotyčného pustia ako supy. A nieže by mu pomohli,ale ho vyslovene zhodia,takže ten človek nemá chuť sa viac vyjadrovať. Hlavne to vidieť pri rozsiahlejších temach , začne to o niečom,a na konci sa rieši úplne niečo iné.
0 0
ahojcek ahojcek

ahojcek je offline (nepripojený) ahojcek

Chýba mi tam "Rozšírené hľadanie" pod vyhľadávacím políčkom. Inak to na mňa pôsobí o dosť uhladenejšie ako súčasná stránka. Len počet tém, príspevkov, užívateľov nemusí kričať takými veľkými písmenami ako najdôležitejšia info...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nová hlavná stránka Porady - kedy bude?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Richard, v Top témach sa objavuje aj vymazaná téma ôîëüêñâàãåí lt 28 ðó . Bolo by dobré, keby si to vedel nastaviť tak, aby sa zmazané témy do hodnotenia nezahŕňali.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ak plánuješ na hlavnú stránku doplniť záložku http://www.porada.sk/t113459-odporuc...riatelovi.html ....v tom prípade je nutná oprava.

Po odkliknutí sa zobrazí:

Upozornenie

alla66, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

1. Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
2. Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
3. Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese.

Odhlásiť Home
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Ak by som mohla poprosiť ... mne by pomohlo, keby bolo možné vo vyhľadávači ( rozšírenom hľadaní) aj zadať "poradu" ... napr. hľadám niečo, čo sa týka iba imiezd a vyhodí mi to všetky témy=porady ... alebo sa pýtam na veci, ktoré už fungujú, len ja akosi zaostávam ... či?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
promont maja Pozri príspevok
Ak by som mohla poprosiť ... mne by pomohlo, keby bolo možné vo vyhľadávači ( rozšírenom hľadaní) aj zadať "poradu" ... napr. hľadám niečo, čo sa týka iba imiezd a vyhodí mi to všetky témy=porady ... alebo sa pýtam na veci, ktoré už fungujú, len ja akosi zaostávam ... či?
Ak zadáš terminus technikus ...tak klikni na "google" a nie na "hľadať"....

Vyhodí Ti len stránky z Porady k príslušnému termínu slova .
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marjankaj Pozri príspevok
Ja som si to nastavil, tak aby mi to vždy išlo na posledný príspevok.
Myslíš nastavenie "Lineárne - od konca"? To mi nevyhovuje.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dav Pozri príspevok
Richard, v Top témach sa objavuje aj vymazaná téma ôîëüêñâàãåí lt 28 ðó . Bolo by dobré, keby si to vedel nastaviť tak, aby sa zmazané témy do hodnotenia nezahŕňali.
No vidíš akú zaujímavú tému si vymazala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať